Altanki ogrodowe koło domu

Jeżeli dysponujemy ogrodem, to na pewno w nim mamy miejsce na grilla, stół z krzesłami, a może nawet pompowany basen, z którego chętnie korzystamy w upalne dni. Jednym z niezbędnych elementów na świeżym powietrzu, jest jakieś zadaszenie i zabezpieczanie nas i mebli ogrodowych przed deszczem.

Jak wygląda idealna altana ogrodowa?

altany ogrodoweAby nie trzeba było za każdym razem wyciągać i chować mebli, które stoją w ogrodzie, to konieczna jest jakaś wiata. która będzie wielofunkcyjna i najlepiej mobilna. Altany ogrodowe są montowane do ziemi na specjalnych, zaostrzonych kołkach, które samodzielnie się wbija na głębokość około trzydziestu metrów, ale są też dostępne modele mobilne, które mają zamontowane małe koła. Altanki, które możemy samodzielnie przenosić w różne miejsca, wbija się tylko na głębokość maksymalnie dziesięciu centymetrów, aby można je było łatwo przetransportować. Najlepsze są te wykonane z drewna, bo są najtrwalsze, ale też sporo kosztują. Można się zaopatrzyć w tańszą wersję altanki wykonanej z rurek aluminiowych, na które naciąga się specjalny materiał i za pomocą haczyków albo sznureczków, przytwierdza do konstrukcji. Działa ona trochę na zasadzie jak namiot, ale nie ma ścian bocznych, które by nas chroniły przed deszczem. Wiata ogrodowa musi być na tyle duża, aby zmieścił się pod nią przynajmniej duży stół z krzesłami i około metr wolnego miejsca z każdej strony, aby osoba siedząca znajdowała się pod zadaszeniem. Pod altanką raczej nie umieścimy grilla, bo jest zbyt mała i byłoby to zbyt niebezpieczne.

We własnym ogrodzie możemy postawić altanę, którą zamówimy na wymiar, bo będzie ona idealnie dopasowana do naszych wymagań, a jej jakość wykonanie na bieżąco będziemy mogli sprawdzać. Będzie to wyższy koszt, ale na pewno będzie lepiej wykonana niż te sklepowe.