panele szklane

Alternatywa dla ceramiki – panele szklane we wnętrzach

Panele szklane są doskonałym zamiennikiem płytek ceramicznych, są nie tylko odporne na uszkodzenia czy działanie wysokich temperatur, ale też pięknie prezentują się zarówno jako szkło w kuchni, jak i w łazience czy salonie. Duży efekt wizualny zapewnią nam przede wszystkim tafle z własnymi motywami, mamy możliwość skorzystać z gotowych wzorów lub zaprojektować własną grafikę.

Panele szklane doskonale prezentują się także w połączeniu z nowatorskim oświetleniem, zwłaszcza z diodami oraz kinkietami.

panele szklane Montaż szkła na ścianę jest bardzo szybki i czysty, wykonany przez specjalistów, szkło zamawia się na wymiar z uwzględnieniem miejsc na gniazdka elektryczne. Montuje się szkło bez użycia fug, w których to bardzo często gromadzą się wszelkiego rodzaju zabrudzenia i mikroskopijne drobnoustroje. Dzięki temu, że powierzchnia szkła jest płaska to zapewnia łatwe czyszczenie paneli szklanych kuchennych oraz łazienkowych. Wstawiając panele do kuchni czy innego pomieszczenia, oczekujemy, że tego rodzaju materiały aranżacyjne zapewnią niesamowity efekt wizualny, i tak panele szklane kuchenne mogą posiadać ciekawe motywy graficzne choć mogą też być jednolite kolorystycznie. Szkło do kuchni jest coraz bardziej popularnym materiałem do wykańczania wnętrz, jest również bardzo praktyczne. Bardzo ważne jest to, że szkło jest odporne na zabrudzenia i trwałe, nie niszczy się pod wpływem gorącej pary czy zimnej wody z kranu. Panele szklane w kuchni czy łazience można przymocować za pomocą stalowych dystansów, uzyskując ciekawą dekorację wnętrza.

Szkło hartowane, z którego produkowane są panele szklane powinny wytrzymywać bardzo wysokie temperatury oraz nawet silne uderzenia. Panele takie oprócz wielu zastosowań w kuchni i salonie, ciekawie wyglądają także w łazienkach. Właściwości paneli szklanych, udekorowane dowolnymi fotografiami i w różnych wymiarach pozwalają swobodnie łączyć szkło z glazurą a nawet pokrywać nim nawet całe ściany. Laminowane panele bardzo ciekawie prezentują się również wewnątrz kabin prysznicowych i we wnękach, gdzie podświetlając je uzyskujemy świetny efekt.