analiza statystyczna do pracy magisterskiej

Analiza statystyczna- kto ją może wykonywać?

Wykonywanie analizy statystycznej jest na pewno obecnie dużo łatwiejsze, niż było dotychczas. Mamy do dyspozycji liczne strony internetowe, programy komputerowe, czy inne narzędzia, które sprawiają, że analiza statystyczna wyników badań jest o wiele szybsza, sprawniejsza, dokładniejsza i łatwiejsza.

Wykonywania analizy statystycznej do pracy magisterskiej podejmują się różnorodne osoby

analiza statystyczna do pracy magisterskiejSkoro komputer poradzi sobie z przeprowadzaniem takich badań i każdy może stworzyć sobie taką ankietę to czy są potrzebni specjaliści do przeprowadzenia takiej analizy? Na pewno tak! Jeśli chodzi o analizę ilościową, to takie komputerowe zliczanie na pewno jest lepsze, bo komputer sam nam wszystko zliczy, a my musimy co najwyżej to sprawdzić. Jeśli jednak chodzi o analizę jakościową, to człowiek jest do niej niezbędny. Komputer nie poradzi sobie z analizą dłuższych wypowiedzi, nie domyśli się, co rozmówca miał na myśli, nie odgadnie jego stanu emocjonalnego. Może co najwyżej przeanalizować częstotliwość występowania danego słowa i na ten podstawie wysnuć jakieś wnioski, ale nic więcej. Analiza statystyczna do pracy magisterskiej, wymaga czegoś więcej, niż tylko pytań zamkniętych. A tym bardziej każda inna analiza, czy to analiza statystyczna do doktoratu, czy do habilitacji powinna być przeprowadzona przez profesjonalistę, który wie, jak ja przeprowadzić. Najlepszy będzie do tego sam autor pracy, ale jeśli ktoś wykłada na politechnice i nie zna się na socjologii, to takie usługi statystyczne będą dla niego bardzo korzystne. Z analizą statystyczną najlepiej poradzi sobie socjolog lub kulturoznawca, którzy są zaznajomieni z analizami ilościowymi i jakościowymi.

Często wykonują je na co dzień w ramach swojej pracy, zatem nie powinni mieć problemów z taką analizą. Jeśli zależy nam na dobrze i szybko przeprowadzonej analizie to takich specjalistów powinniśmy zatrudnić.