Anglia krajem poliglotów i ich obozów

Podczas wakacji można przeżyć wiele wspaniałych przygód i doświadczeń, mało kto jednak decyduje się na naukę w czasie wolnego. Ja zdecydowałam się na naukę połączoną z wypoczynkiem, mianowicie wybrałam się na obóz językowy, dzięki któremu miałam nadzieję poznać wiedzę i przyjaciół.

Obóz językowy jako piękne wakacje w Anglii

obozy językowe angliaPrzerwa między semestrami, która odbywa się w czasie lata, to największe przeżycie pod względem przygody każdego młodego człowieka w wieku szkolnym. Któż  bowiem nie marzył o niezapomnianych i niekończących się wakacjach? Ja często rozmyślałam o tym co chcę robić podczas czasu wolnego, a moje plany zmieniały się naprawdę z momentu na moment. W końcu skusił mnie ulotka z napisem obozy językowe anglia, ponieważ mowa imperium brytyjskiego, była od zawsze czymś co mnie fascynowało i pociągało. Po podjęciu decyzji nie zastanawiałam się nawet przez moment o od razu zaczęłam pakowanie i planowanie szczegółów wyjazdu. Sam lot był troszkę stresującym przeżyciem, ale tylko na początku, potem okazało się, że przebywanie ponad poziomem chmur to coś co bardzo mi się podoba i co zdecydowanie chętnie powtórzę. Na samym obozie bardzo mi się podobało i bez dwóch zdań jestem w stanie go polecić każdemu kto chcę doszkolić się w języku, lub poznać ciekawych ludzi. Moje umiejętności komunikacyjne znacznie wzrosły po pobycie tam i mogę się pochwalić teraz pokaźnym słownikiem idiomów. Powrót odbył się bez przeszkód i pozostawił tylko piękne wspomnienia. 

Zdobywanie wiedzy i umiejętności to bardzo ważny aspekt życia, oraz niezbędny środek do rozwoju i samodoskonalenia się młodych ludzi. Podczas wakacji postarałam się jak mogłam, aby poszerzyć swą wiedzę i doszlifować moje własne umiejętności z zakresu języka używanego przez Brytyjczyków. Jestem w pełni usatysfakcjonowana tymi wydarzeniami.