zamek

Bądź jak Biały Wilk – LARP w prawdziwym zamku

Wielbiciele sagi o białowłosym łowcy potworów regularnie organizują LARPy i eventy osadzone w świecie znanym z powieści. Na porządku dziennym jest przebieranie się za głównych bohaterów sagi i odgrywanie nie tylko znanych wydarzeń, ale też tworzenie całkiem nowych.

W pałacach można znaleźć coraz więcej przeróżnych eventów

zamek Niewątpliwie jednak sporą atrakcją dla każdego fana byłaby możliwość grania w takiego LARPa przez kilka dni. Co jest do tego celu potrzebne? Przede wszystkim – właściwe miejsce, które będzie przypominać wiedźmińskie siedliszcze. W tym celu należy przejrzeć oferty zabytkowych budynków. Pałace na sprzedaż odpadają, ponieważ brakuje im niezbędnego charakteru i wyglądają zbyt bogato jak na kryjówkę łowców bestii i maszkar wszelakich. Z kolei dworki na sprzedaż zwykle są za małe i nie spełniają wielu innych wymagań. Tutaj potrzebne jest coś topornego i surowego, a takie warunki spełniają z definicji zamki na sprzedaż. Warto dokładnie przejrzeć oferty, by wybrać zamek na sprzedaż nadający się dla dużej liczby uczestników. Potrzebna będzie duża kuchnia i sala jadalna, kilka sal do spania dla uczestników i organizatorów, sala do ćwiczeń w razie złej pogody, place treningowe do walki wręcz, bronią i strzelania z łuku bądź kuszy, a także tor do ćwiczeń zręcznościowych i koordynacji ruchowej. Przydatna będzie także nauka jazdy konnej, dlatego ważne będzie miejsce na stajnie i padok, a najlepiej również tor terenowy do jazdy dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców.
Nie można zapominać o miejscu do przechowywania rzeczy, łazienkach, miejscu na stroje i repliki broni oraz o punkcie medycznym, bo w takim miejscu łatwo o wypadki. Jednak dzięki odpowiednim przygotowaniom, całość będzie na pewno warta starań.