baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe i zadaszenia basenów- co trzeba wiedzieć?

Coraz częściej na naszych podwórkach można zobaczyć różne baseny. Dmuchane, betonowe, z tworzywa sztucznego, a nawet z kamienia- ich wybór cały czas się powiększa. Który z nich więc wybrać? Które rozwiązanie jest najbardziej korzystne?To zależy do jakich celów będziemy wykorzystywać nasz basen. Czy traktujemy go tylko jako miejsce spędzania upalnych dni, miejsce ćwiczeń, miejsce zabawy z dzieciakami, czy miejsce rekreacyjne?

Zadaszenia basenów to większa wygoda

baseny ogrodoweBardzo ważny jest rozmiar basenu, czyli nie tylko jego szerokość i długość, ale także wysokość (baseny stojące) lub głębokość (baseny wkopywane w ziemię). Od tego zależy, czy baseny ogrodowe będą służyły tylko do zamaczania się, czy będzie można w nich pływać. Im głębszy basen tym lepiej dla nas, a im szerszy tym więcej osób będzie się w nim mogło kąpać jednocześnie. Trzeba myśleć przyszłościowo- czy basen jest tylko dla jednej osoby lub dla pary, czy dla rodziny z dziećmi, lub dla osób, które często zapraszają swoich znajomych na spotkania. Jak było wspominane na początku, baseny kąpielowe mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Baseny wkopane w zimie, to najczęściej baseny wylewane betonowe, które są potem obkładane są płytkami ceramicznymi. Bardzo ważne jest, by zrobić jak najlepszy odpływ wody, dzięki czemu unikniemy rozwijania się pod i między płytkami zanieczyszczeń i grzybów. Z basenami stojącymi zadanie jest ułatwione, bo w najgorszym razie możemy wylać wodę do ogródka, ale z basenu ziemnego nie będziemy przecież wylewać wody wiaderkami. Dobry odpływ to podstawa. Producent basenów powinien powiedzieć nam jakie części dodatkowe powinniśmy zakupić do zainstalowania basenu. To nie tylko ważny jest sam wygląd basenu, ale także utrzymanie wody w czystości. Umożliwią nam to również zadaszenia basenów.

Spadające liście czy inne ,,duże” rzeczy możemy wyłowić ręcznie lub przy pomocy siatki basenowej, jednak do wyeliminowania drobnoustrojów chorobotwórczych i innych zarazków potrzebny jest chlor lub inny uzdatniacz wody.