Bieżniki są modnym dodatkiem na stole

Na co dzień nasze stoły albo są udekorowane zwykłą serwetą, klasycznym białym obrusem albo niczym nie są przykryte bo kolor blatu idealnie się komponuje z resztą mebli w pokoju. Jednak kiedy przychodzą goście albo nadchodzi czas Świąt, to każda gospodyni domowa stara się poza piękną, wyjątkowa zastawą, przystroić stół czymś oryginalnym.

Dopasowanie modnego bieżnika na stół do obrusu?

modne bieżniki na stółNasze babcie stół przystrajały jedynie białym obrusem bawełnianym lub wielką haftowaną chustą. Dziś mamy większy wybór i możemy dowolnie dekorować miejsca, przy których spotyka się cała rodzina aby delektować się wspólnym posiłkiem. Na klasyczne obrusy często układamy modne bieżniki na stół, na którym układamy zastawę i sztućce. Kolor bieżnika koniecznie musi się różnić od obrusu aby był widoczny i dodał smaku wizerunkowi stołu. Najpopularniejsze bieżniki są wykonane z grubej, prążkowanej tkaniny i są dość sztywne. Ich długość jest uniwersalna i zawsze wynosi około dwa metry, po to aby końcówki tkaniny swobodnie opadały po bokach stołu. W modzie jest klasyka dlatego też wybieramy jednobarwne bieżniki i są to zazwyczaj czerwone, niebieskie, czarne czy beżowe. Położone na gładkim, białym obrusie dodają szyku i sprawiają, że stół staje się optycznie większy przy ułożeniu wzdłuż blatu. Natomiast jeżeli bieżnik ułożymy w poprzek stołu, to sprawimy, że wyda się szerszy aniżeli jest. Najpopularniejsze bieżniki znajdziemy w internecie i też tam kupimy je najtaniej, dlatego warto poświęcić chwilę i znaleźć dopasowany do naszych wymagań.

Bieżniki na stoły są w stosunkowo niskich cenach bo możemy je kupić już w cenie osiemnastu złotych. Wykonane z cienkiej bawełny będą tańsze ale też mniej trwałe, bo najwyższej jakości są te wykonane z lnu lub grubej bawełny. Taki drobny dodatek zmieni każdy stół nie do poznania.