blat kuchenny

Blat kuchenny – tylko jaki?

Z drewna, płytek ceramicznych, płyty czy może z granitu lub marmuru – to jaki blat kuchenny wybrać jest dylematem nie jednej osoby, która urządza dom czy remontuje kuchnię. Wybór jest na tyle szeroki, że naprawdę może zająć dużo czasu.

Dobierzmy blat kuchenny do naszego stylu życia

blat kuchennyCoraz bardziej popularne stają się te z płytek ceramicznych. Liczne wzory do wyboru, duża wytrzymałość a także łatwość w utrzymaniu czystości czynią ten materiał idealnym do zastosowania. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem stylu rustykalnego z pewnością rozważ możliwość zakupu blatu z drewna. Dzięki temu, że często są na nich widoczne słoje ich wzór jest unikalny. Marmur i granit to drogie materiały. Zwłaszcza marmur częściej jest wybierany na blaty łazienkowe ponieważ jest dość wymagającym materiałem i wymaga stosowania specjalnych środków, aby utrzymać go w czystości. A kuchnia, wiadomo to miejsce, gdzie blat kuchenny jest stacją roboczą, gdzie przygotowujemy posiłki, kładziemy brudne naczynia itd. Tu świetnie spisze się blat z granitu, który nie tylko jest łatwy w utrzymaniu porządku ale także odporny na nawet najwyższe temperatury oraz uderzenia. Możliwości jest naprawdę wiele. Bardzo często jest tak, że Warszawa jako stolica wyznacza trendy na najbliższe sezony.

Warto więc poszukać trochę opinii, popytać choćby na forach jak dany materiał się sprawdza i dopiero podjąć ostateczną decyzję. W końcu ma nam to służyć przez lata. Bez względu czy wybierzemy zwykłą płytę, wysokiej jakości granit czy unikatowe drewno blat kuchenny ma być dostosowany do naszych potrzeb a także cieszyć widokiem. Bo przecież właśnie o to chodzi, aby wnętrze w którym będziemy mieszkać odpowiadało naszym gustom.