Bogactwo składników zawartych w zimnotłoczonym oleju lnianym

Powszechnie dostępne w sklepach oleje często są ubogie w składniki odżywcze, bowiem tracą je w procesie tłoczenia. Wiele olejów jest także wrażliwych na światło słoneczne i wysoką temperaturę, co sprawia, że niewłaściwe przechowywanie oraz pozyskiwanie może pozbawić je wszystkiego, co w nich najcenniejsze. Dobre oleje są jednak niezwykle potrzebne w naszej diecie, bowiem zawierają tłuszcze nienasycone, które pełnią szereg ważnych funkcji w ludzkim organizmie.

Stosowanie oleju lnianego sposobem na poprawę zdrowia

nierafinowany olej lniany zimnotłoczonyNiezwykle cennym olejem jest nierafinowany olej lniany zimnotłoczony. Dostarcza nam on odpowiedniej ilości kwasów Omega 3, których w naszej codziennej diecie najczęściej brakuje. Kwasy te są jednak niezwykle ważne, bowiem wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mózgu oraz znacznie poprawiają naszą odporność. Oprócz wspominanych powyżej kwasów olej lniany zawiera także spore ilości witaminy E, która jest świetnym przeciwutleniaczem i doskonale chroni nas przed stresem oksydacyjnym. Olej lniany posiada szereg właściwości zdrowotnych, co najważniejsze można go spożywać na zimno w sałatkach lub stosować na skórę oraz włosy, bowiem ma szerokie zastosowanie w kosmetologii. Istotne jest jednak jego prawidłowe przechowywanie, bowiem jest on niezwykle wrażliwy na działanie wysokich temperatur. Konieczne jest zatem trzymanie go w lodówce, by nie stracił swoich cennych właściwości.

Dieta przeciętnego człowieka daleka jest od ideału. Ludzie jedzą niezdrowe produkty, co skutkuje tym, że ich zdrowie szwankuje. Warto zatem zmienić swój styl życia i włączyć do diety zdrowe produkty. Jeśli chcemy być zdrowi w naszym domu nie może zabraknąć oleju lnianego, koniecznie tłoczonego na zimno, który możemy stosować jako najlepszy kosmetyk, a także spożywać go przy każdej nadarzającej się okazji.