czyszczenie płomieniówek

Branża czyszczenia przemysłowego

Rozwój przemysłu niesie za sobą wiele konsekwencji. Te związane ze środowiskiem naturalnym zostawiamy ekologom. W dzisiejszym artykule zajmiemy się zagadnieniem jakim jest czyszczenie przemysłowe. Branża w naszym kraju jest w rozkwicie.

Czyszczenie płomieniówek – co warto wiedzieć?

czyszczenie płomieniówekPrzedsiębiorcy mają coraz większą świadomość, że drobne rzeczy często rzutują na sprawność pracy ich przedsiębiorstwa. Bardzo dobrze, że jest wzrost świadomości ponieważ dzięki temu niweluje się zjawisko bezrobocia, ponieważ i przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność przemysłową mają ciągłość pracy a i osoby, dla których czyszczenie kotłów jest pracą zawodową. Na rozruch działalności jaką jest czyszczenie  płomieniówek nie potrzeba specjalnych pozwoleń. Ważna jest jednak opinia od lekarza medycyny pracy, który sprawdza możliwości pracy dla pracownika na wysokościach. Jeżeli pozyskujemy kontrahenta, u którego praca musi zostać wykonana na pewnej wysokości nie możemy powierzyć jej komuś, kto nie ma aktualnych badań. Niestety firma taka wymaga pewnych nakładów finansowych. Czyszczenie zbiorników nie jest wcale tanim interesem, ponieważ niezbędne w tym przypadku są pewne nakłady finansowe, w postaci zakupu sprzętu. Niestety sprzęt nie należy do najtańszych, bo za samą ciśnieniową butlę zapłacić trzeba kilka tysięcy złotych, do tego potrzebne są wymienne głowice oraz szkolenie dla pracowników z obsługi.

 

Ponadto niezbędna jest także odzież, ponieważ czyszczenie kotłów to sprawa stosunkowo ciężka i bardzo brudząca. Potrzebne są więc gogle a także kask ochronny na głowę, a także koszula na długi rękaw a także spodnie i ciężkie buty.