Charakterystyka obrzynarek jednostronnych

Przycinanie desek, to jedno z najczęściej wykonywanych zadań w tartakach czy zakładach obróbki drewna. Są one potrzebne zarówno do produkcji wszelkiego rodzaju mebli jak i do codziennego użycia w budownictwie. Za pomocą obrzynarki jednostronnej można przycinać idealnie równe długie fragmenty drewna, które później znajdą swoje zastosowanie w wielu dziedzinach.

Czym charakteryzują się obrzynarki jednostronne?

obrzynarka jednostronnaMaszyny służące do obróbki drewna muszą charakteryzować się wysokim poziomem wytrzymałości, ponieważ pracują przy ogromnych ilościach twardego surowca. Wśród szerokiego zakresu usług oferowanych w tartakach, to przycinanie desek jest jedną z najczęściej wykorzystywanych. Ten półprodukt znajduje swoje zastosowanie zarówno przy produkcji mebli, zarówno stołów jak i szaf. Jest potrzebny również w budownictwie, gdzie kładzenie paneli podłogowych czy stawianie konstrukcji pojawia się na porządku dziennym. Obrzynarka jednostronna to urządzenie służące właśnie do tego. Charakteryzuje się możliwością pracy przy deskach do długości ponad sześciu metrów. Drewno jest układane na stole podawczym a piła porusza się nad nim, tnąc w linii prostej. Rolki dociskające piłowany materiał nie pozwalają na jego przesuwanie się, co pozwala na równe przycięcie deski na całej długości. Piła może ciąć w obu kierunkach, dzięki czemu wystarczy przewrócić drewno na drugą stronę, aby otrzymać idealnie prostą deskę.

Wśród maszyn do obróbki drewna, obrzynarki jednostronne są jednymi z tych, które muszą charakteryzować się niezwykłą wydajnością pracy. Produkcja desek jest niezbędna zarówno przy produkcji mebli, jak i w  budownictwie. Urządzenie to może pracować przy obrzynaniu desek, fryz, bali czy łat o długości do ponad sześciu metrów, bez obaw o awarię.