Cienie do oczu – jak je wykorzystać w makijażu

Cienie do powiek należą do jednych z najpopularniejszych kosmetyków makijażowych wśród kobiet. Jeśli tylko potrafimy się nimi odpowiednio posługiwać – w szybkim czasie gwarantują nam świetnie wyglądający makijaż.

Cienie do oczu – popularne kosmetyczne trendy

cienie do oczuCienie do oczu dostępne są obecnie na rynku w wielu wersjach kolorystycznych. Począwszy od kolorów utrzymanych w kolorach brązów, poprzez bardziej odważne kolory z całej palety barw, jaka może tylko istnieć. Odpowiedni dobór kolorów oraz ich odpowiednie użycie to prosty przepis na efektowny makijaż, który przyciągnie spojrzenia innych osób. Do najpopularniejszych trendów wśród makijażu z wykorzystaniem cieni do powiek można zaliczyć między innymi smoky eyes. Jest to lekko przydymione cieniami oko (z użyciem przede wszystkim szarości, grafitu i czerni), które z połączeniu z klasyczną kreska wykonaną kredką do oczu lub eyelinerem gwarantuje makijaż, którego nie powstydzi się nawet prawdziwy wizażysta. W internecie i na blogach dostępne jest wiele tutoriali i instruktorskich filmików, które znacznie ułatwiają wykonanie takiego makijażu i pozwalają na zaobserwowanie pomysłowych tricków. Popularne są także cienie do oczu, które posiadają efekt hologramu – w świetle mienia się różnymi kolorami, w zależności od kąta jego padania oraz oświetlenia. Stanowią świetny dodatek, który często wzbudza prawdziwy zachwyt wśród oglądających makijaż. Pomocne przy nakładaniu cieni i ich blendowaniu są przede wszystkim pędzle do makijażu – ułatwiają nakładanie cieni oraz są pomocne w ich rozcieraniu.

Cienie do powiek wymagają nieco obycia, ale pozwalają w szybki sposób wyczarować świetny efekt. Gdy dojdziemy do wprawy, to w dosłownie parę minut możemy stworzyć świetny makijaż – zarówno na codzień, jak i na większe wyjścia.