domy drewniane

Co warto wiedzieć o przebudowie domu drewnianego?

Przebudowa domów drewnianych może obejmować wymianę poszycia dachu. Remont drewnianego domu połączony z wymianą poszycia dachu to nie tylko duże koszty.

Przebudowa domów drewnianych jest kosztowna.

domy drewnianeNo ale przebudowa drewnianego domu i wymiana poszycia na nowe powinien być tak przeprowadzony, aby przebudowa domu drewnianego nie zmieniła znacząco stylu domu. Osobom zamierzającym wymienić poszycie dachu śmiało można polecić dachówki. Są one oferowane w tak wielu kształtach, że bez trudu wybierzemy dachówkę, która najlepiej będzie wyglądała na starym drewnianym domu. W ofercie producentów dachówek znajdują się dachówki ceramiczne i cementowe. Czym te dachówki różnią się od siebie? Oczywiście pierwsza, podstawowa różnica, która dzieli je od siebie to materiał, z którego zostały wykonane. Do produkcji dachówek ceramicznych używa się gliny. Po uformowaniu dachówek są one wypalane w bardzo wysokiej temperaturze. Proces wypalania dachówek ceramicznych wpływa na ich trwałość. Ale nie tylko. Po zakończeniu procesu wypalania dachówki ceramiczne stają się odporne także na zmienne warunki atmosferyczne, nie szkodzi im także wilgoć. Dachówki ceramiczne produkowane są nie tylko fabrycznie, ale także ręcznie. Te ostatnie są jednak bardzo drogie. Producenci dachówek ceramicznych udzielają na nie trzydziestoletniej gwarancji. Do produkcji dachówek cementowych, jak skazuje ich nazwa, używany jest cement portlandzki. W odróżnieniu od dachówek ceramicznych, które w zasadzie dostępne są w naturalnym kolorze gliny, dachówki cementowe oferowane są w wielu kolorach. Ich jakość jest równie wysoka, jak dachówek ceramicznych. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić na kosztach, to zdecydowanie wybierzmy dachówki cementowe. Są tak samo trwałe, jak te ceramiczne, na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia, jednak ich cena jest znacznie niższa.

Za dachówkami cementowymi przemawia także doskonała, znacznie lepsza od ceramicznych, izolacyjność akustyczna. Dachówki, niezależnie od rodzaju, wymagają okresowej konserwacji. Naturalnie wykończone dachówki trzeba regularnie myć. Przebudowa domu drewnianego jest niestety kosztowna.