Co zrobić, gdy kot niszczy mieszkanie? Kup solidny drapak dla kota!

Od dwóch lat jestem właścicielką kota. Dostałam go na urodziny, a że przepadam za zwierzętami, to nie widziałam w tym żadnego problemu, byśmy zamieszkali razem i się zaprzyjaźnili.

Solidny drapak dla kota i porady sepcjalisty

drapak dla kotaWtedy Hugo był bardzo malutki i nieustannie chciał się bawić. Skakał, drapał, wspinał się po krzesłach i radością gonił muchy. Wtedy sądziłam, że jest to odruch typowy dla małych kocurów, więc cierpliwie czekałam, kiedy mój pupil nieco się uspokoi i wyrośnie z brojenia. Niestety minęły już dwa lata odkąd go przygarnęłam, a nie nastąpiła nawet najmniejsza poprawa. Moje mieszkanie wygląda niczym pobojowisko – poszarpane krzesła, kanapa i tapeta. Byłam zmuszona ściągnąć firany, ponieważ były doskonałą atrakcją do wspinania się. Podobnie było z wszelkimi narzutami, poduszkami, szalami a nawet kapciami. Zrezygnowana postanowiłam poradzić się specjalistki, która zna się na behawiorystyce zwierząt i podobno wie, jak zwalczyć taki problemy. Mimo iż zachowanie mojego pupila bardzo mnie denerwowało, to przez ten czas powstała między nami wyjątkowa więź i nie wyobrażałam sobie już bez niego codzienności. Porada specjalistki była bardzo zwięzła: należy kupić solidny drapak dla kota. Wyjaśniła mi jak ważną rolę odgrywa drapanie i dlaczego nie należy wręcz z nim walczyć. To zresztą jest praktycznie niemożliwe. Drapaki dla kotów powstały właśnie z myślą o tym, by ocaleć mogły elementy wystroju naszego wnętrza. Tam zwierzęta pozostawiają swój zapach z gruczołów umieszczonych przy opuszkach i starą warstwę pazura. Nie ma zatem lepszego rozwiązania i nic nie rozwiąże problemu zniszczonych przedmiotów tak jak drapaki dla kota.

Ta inwestycja pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy na wymianę mebli i poszyć, a czworonogowi zapewni miejsce do zabawy i odpoczynku. Pamiętajmy jedynie, by dostosować drapak dla kota do jego wielkości oraz umieścić go w lubianym przesz pupila miejscu.