Czas wybrać fotografa ślubnego?

Kiedy ustalona jest już data ślubu i całe wesele jest zorganizowane to najwyższy czas, aby wybrać dobrego fotografa ślubnego oraz kamerzystę. Wybór jest coraz trudniejszy, a efekt ich pracy zobaczymy dopiero po całej uroczystości i wtedy przekonamy się, czy nasz wybór był dobrym rozwiązaniem.

Jakiego fotografa wybrać na ślub i wesele?

fotografia bydgoszczNa początek warto zwrócić uwagę czy fotograf ma odpowiednie doświadczenie. Najczęściej ci, którzy obsługiwali już wcześniej klientów będą posiadać portfolio ze swoimi wcześniejszymi pracami, dzięki czemu będziemy mogli od razu spojrzeć za jego pracę i zobaczyć czy właśnie tego poszukujemy. Warto również zapytać znajomych, czy też rodzinę, którzy już są po ślubie i mieli u siebie fotografa, czy odpowiadała im ta fotografia Bydgoszcz. Wtedy nasze zadanie w wyborze będzie ułatwione, gdyż będziemy mogli zdecydować się na fotografa z polecenia. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, aby zapytać znajomych, czy też rodzinę to pozostaje nam przeglądanie oferty dostępnych na internetowych ogłoszeniach I tam możemy wysłać zapytanie mailem do danego fotografa, aby przesłał nam swoje prace oraz od razu możemy zapytać, czy w naszym terminie będzie dostępny. Po pierwszym kontakcie, gdy jego odpowiedź będzie pozytywna to warto zapytać o szczegółową ofertę, a także o jego cennik. Kolejnym etapem przy wyborze fotografa jest umówienie się z nim na indywidualne spotkanie, gdzie sprawdzimy czy jest on towarzyski oraz jakie ma podejście do klientów.

Na koniec już warto sporządzić odpowiednią umowę, w której będzie zapisane, to co fotograf ma dla nas do zaoferowania, a także wszelkie koszty, jakie musimy ponieść. Niektóre umowy fotografów potrafią być rozpisane nawet na kilka stron, dlatego warto zapoznać się szczegółowo z całą umową.