domy drewniane

Czy budowa domków drewnianych ma sens?

Budowa domu jest decyzją na całe życie i zależy nam, aby była to decyzja, której z pewnością nie będziemy żałować. Trzeba przyznać, że obecnie budownictwo znacznie się unowocześniła i mamy bardzo duży wybór co do materiałów z których będziemy chcieli zbudować nasz dom.

Domki drewniane całoroczne źle wyglądają w mieście

domek drewniany całorocznyMarmur czy cegła nie jest już oczywistym wyborem i możemy rozważać chociażby budownictwo modułowe jako ciekawą alternatywę. Mamy również domki drewniane całoroczne. Budowa domów drewnianych nie jest w naszym kraju szczególnie popularna, ale tym rzemiosłem zajmuje się w Polsce kilka firm, które stawiają już nie tylko domki sezonowe, ale ich działalnością jest również budowa domu z bali, które wystarczą nam na cały rok jako bezpieczny i w pełni funkcjonalny dom. Niewątpliwie minusem tego rodzaju budownictwa jest to, że takiego domu nie możemy postawić tam gdzie chcemy. Bedą one fatalnie wyglądały w mieście, więc ich budowę praktykuje się głównie w lasach, nad jeziorem, nad morzem oraz w górach. Szczególnie w górach mamy duże tradycje budowania takich domów. Sporo z nich znajduje się również na Podlasiu i innych terenach Polski wschodniej. Jeśli chodzi o koszty to nie należą one do najtańszych. Za metr kwadratowy domu w stanie surowym zapłacimy około półtora tysiąca złotych co stanowi cenę dość wysoką.

A co z komfortem takiego domku? Każdy z pewnością spędzał w nim wakacje i ma świadomość, że jest to rozwiązanie, które może okazać się niewystarczające przy bardzo surowych zimach. Budowa takich domów ma oczywiście sens, ale trzeba sobie to odpowiednio przemyśleć. Moim zdaniem lepiej zaiwestować w budownictwo modułowe.