pranie wykładzin

Czy damy piorą wykładziny i myją okna?

Kim są współczesne damy? Czy są to panie zajmujące wysokie stanowiska zawodowe? Czy tez kobiety dbające o ognisko domowe? Zastanówmy się. W średniowieczu damy były uważane za kobiety piękne, pochodzące z dobrego domu, które miały swoją gospodynię. Dziś musimy albo pracować, albo zajmować się domem, albo łączyć te dwie role.

Czy pranie wykładzin nie jest dla dam?

pranie wykładzinMycie okien to czynność typowo domowa. Czy w średniowieczu damy myły okna? Otóż nie, miały od tego swoich ludzi. Wskazywały palcem i zadawały polecenia. Czy współczesna Pani pracująca na wysokim stanowisku sprząta firmę? Otóż nie, sprzątanie firm należy do zleceń odpowiednich osób zajmujących się tym zawodowo. Kobieta pracująca przez osiem godzin w pracy siedzi i wykonuje swoje obowiązki – jest damą, ale paradoks jest taki, że wracając do domu musi się wziąć za mycie okien, gotowanie i skuteczne pranie wykładzin Warszawa. Damą przestaje być. Przyjrzyjmy się jeszcze kobiecie ciężko pracującej. Sprzątanie biur wymaga odpowiedniego stroju ochronnego. Czy damy w średniowieczu chodziły w spodniach dresowych i fartuchach? Nie wydaje mi się. Kim zatem są współczesne damy? Czy to tylko żony i córki polityków, czy to są modelki i aktorki? Sądzę, że w grę wchodzą tutaj pieniądze – kto je ma, ten może sobie pozwolić niemalże na wszystko, ale czy pieniądze mogą kogoś uczynić bycie damą skoro w sercu jest się zimnym jak lód?

Współczesna dama to osoba dobra, kulturalna, która potrafi zachować klasę w każdej sytuacji, nie boi się pracować i umie posługiwać się poprawną polszczyzną. Jest to ideał każdego mężczyzny z dobrego domu. Każdy chciałby mieć przy sobie ciepłą a jednocześnie pracowitą osobę. Damy istnieją – w dobrych uczynkach.