Czy panele 3D na ścianę są drogie?

Nowoczesne panele ścienne przybierają przeróżne wzory i kształty. Jak się okazuje, coraz więcej osób decyduje się na montaż tego rodzaju wykończenia wnętrza właśnie w swoim mieszkaniu lub domu. Jednak widząc cenę pojedynczego elementu zaczynają wątpić, czy tego rodzaju system jest odpowiedni do ich możliwości finansowych. Jak się okazuje, często panele gipsowe są tańsze niż klasyczne płyty na ścianę.

Dekoracyjne panele 3D w niskiej cenie 

panele gipsowe 3d cenaNa pierwszy rzut oka dekoracyjne panele przestrzenne sa droższe od klasycznych płytek ceramicznych. Warto jednak zgłębić temat bardziej i wykonać analizę porównawczą kosztów nie tylko pojedynczego elementu, ale także całego systemu razem z montażem. Jedna płyta gipsowa jest droższa tylko pozornie – należy pamiętać o różnicy w wielkości poszczególnych elementów. 50×50 cm to standardowy wymiar, jaki przybierają panele gipsowe 3D Cena całej okładziny jest więc mniejsza lub porównywana z płytkami ściennymi z ceramiki. Dodatkowo do ceny remontu należy wliczyć także montaż elementów. Ze względu na to, że jedna płyta ma większe wymiary, ich montaż przebiega znacznie sprawniej niż mniejszych elementów. Znacznie prościej jest także wypoziomować okładzinę. Ostateczny koszt związany z materiałem i montażem może okazać się więc porównywalny albo nawet mniejszy niż w przypadku klasycznych rozwiązań, po które do dzisiaj chętnie sięga wielu inwestorów. 

Płytki ceramiczne nie pozwolą jednak na uzyskanie tak ciekawego efektu, jak panele 3D z gipsu. Ciekawe kształty i formy, które oferowane są przez producentów tego rodzaju rozwiązań są bardzo ciekawe, a wręcz innowacyjne. Płyty występują w kolorze białym, jednak można je malować uzyskując tym samym wręcz powalający efekt dekoracyjny, którego pozazdroszczą nam znajomi.