Czym różnią się verticale od żaluzji?

 

Nowoczesne mieszkania są bardzo często wyposażone w bardzo duże okna. Dzięki temu wnętrza w takich mieszkaniach są znacznie jaśniejsze, ale wbrew pozorom może nieść to za sobą pewne wady. Szczególnie latem prowadzi to bowiem do silnego nagrzewania się wnętrz w mieszkaniu.

Zalety verticali i ich zastosowanie

verticale warszawaPosiadanie dużych okien w domu czy w mieszkaniu jest powszechnie uważane za zaletę, z tego też względu wiele osób kieruje się rozmiarem okien przy zakupie danego mieszkania. Oprócz niewątpliwych zalet takiego rozwiązania, duże okna mają tę wadę, że są przyczyną bardzo silnego nagrzewania się mieszkania latem. Z tego też względu konieczne jest zabezpieczenie okien przed przepuszczaniem dużych ilości promieni słonecznych, szczególnie latem, w czasie upałów. Pomóc w tym mogą verticale Warszawa jest tym miastem, gdzie kupimy jest bez żadnego problemu. Verticale swoja konstrukcją i sposobem działania mogą nieco przypominać żaluzję, różnica jest taka, że zastosowane w ich budowie listwy są rozmieszczone pionowo, a nie poziomo. Verticale są szczególnie często wybieranym rozwiązaniem w przypadku okien balkonowych i innych dużych ram okiennych, gdyż najlepiej się z nimi komponują. Ich kolejna już zaletą, którą warto wymienić jest fakt, że można je kupić w wielu różnych kolorach, w przeciwieństwie do żaluzji, które są dostępne zazwyczaj w jednym, szarym kolorze. Dzięki temu verticale są tak szeroko stosowane, zarówno w mieszkaniach, w pokojach dziecinnych, ale również  i w budynkach użyteczności publicznej.

Wszystkim nam zależy na zachowaniu maksymalnej prywatności w swoim mieszkaniu, szczególnie nocą. Ze względu jednak na fakt coraz większych okien w mieszkaniach, ich zasłonięcie wymaga zastosowania nowocześniejszych niż zasłony sposób. Mowa tu miedzy innymi o roletach i żaluzjach, również tych wertykalnych.