Czym są obejmy?

Obejmy stosowane są w różnych gałęziach przemysłu oraz w wielu domowych warsztatach. Panowie doceniają ich zastosowanie przy naprawach awarii wielu maszyn i urządzeń. Najbardziej przydatnymi są te przeznaczone do wielu obciążeń, ponieważ cechują się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Występują w nich zaciski szczękowe, co zapobiega wysuwaniu się poszczególnych podzespołów łączonych ze sobą. 

Zastosowanie obejm GBS

obejma gbsZapewne każdemu przytrafiają się awarie, które niejednokrotnie spędzają sen z powiek na dłuższy czas. W takich przypadkach pomocna może okazać się obejma gbs. Dzięki niej możliwe jest mocowanie przewodów wykonanych z elastycznej, ale twardej gumy. Poradzi sobie również z przewodami zbrojonymi stalą lub innym mocnym tworzywem gwarantującym wysoką wytrzymałość. Obejmy tego rodzaju będą odpowiednie także dla połączeń instalacyjnych doprowadzających gaz oraz inne substancje. Uszkodzenie ważnych połączeń w motoryzacji i przemyśle maszynowym, cz budowlanym. Nie mniej istotną zaletą jest łatwość montażu i rozciągliwość taśmy. Taśmy stalowe w obejmach występują w kilku szerokościach: od 18 do maksymalnie 26 mm. Warstwa cynku zapewnia wysoką ochronę przed rdzewieniem, czyli korozją. Napinanie mocowanego za pomocą obejmy przewodu nie ulegnie uszkodzeniu przy napinaniu i kolejnych etapach pracy urządzenia. Dużą siłę zacisku gwarantuje skręcanie obejmy specjalnie przystosowaną śrubą. Wszystkie te elementy uzasadniają częsty wybór tego niewielkiego mocowania.

Obejmy mogą być z powodzeniem stosowane w naprawach każdego rodzaju maszyny, czy urządzenia. Ich niewielkie rozmiary nie oznaczają małej przydatności. Wręcz przeciwnie, wykonane ze stali są niezwykle wytrzymałe i mają szereg przydatnych funkcji i zastosowań. Warto zaopatrzyć się w nie, gdyż mogą przydać się w każdej chwili.