silos spedycyjny

Czym są silosy spedycyjne?

Nowoczesna technologia w rolnictwie przejawia się między innymi tym, że praca może wymagać mniejszego wysiłku I być przy tym realizowana w znacznie lepszym tempie. Skojarzenie z tym stwierdzeniem w pierwszej kolejności na pewno będą dotyczyły maszyn rolniczych, ale odpowiednie konstrukcje też pozwalają na uzyskanie takich efektów. Wystarczy zainteresować się z silosami spedycyjnymi, żeby to zrozumieć.

Co jest wyjątkowe w silosie spedycyjnym?

silos spedycyjnyOryginalnie koncepcja silosów była przede wszystkim i związana z chęcią stworzenia i przystosowania do wykorzystywania takiej konstrukcji, w której będzie możliwe magazynowanie dużej ilości materiału, czyli różnych gatunków ziaren. W tym przypadku chodzi jednak o coś znacznie więcej niż tylko i wyłącznie przechowywanie i tak ma w odpowiednich warunkach, które pozwalają na zachowanie kluczowej przecież jakości. Silos spedycyjny jest pod wieloma względami przystosowany do umożliwienia szybkiego załadunku. Powinna być to konstrukcja szczególnie interesująca dla rolników, którzy mają zamiar zarabiać na przechowywaniu ziarna i oczekiwaniu na dobre ceny. Tym bardziej że w przypadku konieczności dłuższego przechowywania nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w dodatkowe modyfikacje silosów. Tym bardziej że podobnie jak sama metalowa konstrukcja mogą one długo i prawidłowo funkcjonować. Najważniejsze jednak pozostaje to, że pod konstrukcję silosu spedycyjnego w razie potrzeby można wjechać nawet z dużym pojazdem ciężarowym.

Lej został przez znakomitych konstruktorów umieszczony na odpowiedniej wysokości. Wykorzystywanie takiego systemu do napełniania przyczep i nawet pojazdów ciężarowych byłoby jednak niemożliwe, gdyby nie to, że producent zadbał o umieszczenie tam odpowiedniej zasuwy. Właściwie to często w silosach do spedycji są dwie zasuwy ręczna i elektryczna.