Dobra karma dla kota

 

Sporo ludzi posiada w domu swojego czworonożnego pupila, który często jest traktowany na równi z pozostałymi domownikami. Zazwyczaj jest to pies, lub kot, bo to bardzo łagodne i przyjacielskie zwierzęta. Wystarczy im miska smacznego jedzenia i obecność pana.

Czym najlepiej karmić kota?

karma sucha dla kotówFani małych mruczków z pewnością zrobią wszystko, aby ich podopieczny mruczał ze szczęścia, kiedy zbliża się pora karmienia. Koty mogą jeść suchą i mokrą karmę, a dawanie im jedzenie ze stołu, jest złym pomysł, gdyż w takim pożywieniu nie dostają niezbędnych witamin i minerałów. Jeżeli od wczesnych lat, przyzwyczaimy kota do jedzenie suchej karmy, to nie będziemy mieli z tym problemu w przyszłości. Jeżeli natomiast od samego początku będzie on dostawał tylko mięsne kawałki z puszki, to prawdopodobnie będzie manifestować swoje niezadowolenie kiedy dostanie miskę suchego jedzenia. Karma sucha dla kotów jest sprzedawana na wagę, lub w paczkach po czterysta gramów, pięćset, lub jedno kilogramowych opakowaniach. Mamy do wyboru różne smaki, między innymi jest to ryba, mięso wołowe, drobiowe, lub nawet królik. Wszystkie smaki posiadają warzywne dodatki, które stanowią idealne uzupełnienie witamin w diecie kota. Suchą karmę powinno się podawać kotu przynajmniej trzy razy dziennie w niewielkich porcjach. Poza jedzeniem, musi mieć też dostęp do świeżej wody, gdyż w suchej karmie jej w ogóle nie ma. W sklepach zoologicznych dostaniemy suchą karmę dla kociąt i dorosłych kotów, oraz tych, które zostały wysterylizowane.

Żywienie kotów jest bardzo ważne dla ich zdrowia, gdyż od niego zależy stan ich sierści, zębów, czy układu trawiennego. Dorosłym kotom można mieszać karmę suchą z mokrą, ale trzeba brać pod uwagę upodobania smakowe pupila, gdyż nie zje on tego co mu nie smakuje.