Dobre opatrunki z chlorheksydyną

 

Czasami zdarzają się nieszczęśliwe wypadki. Niekiedy, ich skutki są dość poważne, jednakże nie zawsze. Mimo to, każda, nawet najmniejsza rana, wymaga opatrzenia. Oczywiście, trzeba zadbać o dezynfekcję rany, jak i również dobry opatrunek parafinowy. Wówczas, dobrze zabezpieczymy daną ranę przed dostępem bakterii i zanieczyszczeń.

Działanie opatrunków parafinowych z chlorheksydyną

opatrunek parafinowy z chlorheksydynąPomimo tego, iż uważamy na to, co robimy, niekiedy może zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek. Czasami, podczas krojenia warzyw lub mięsa, przetniemy sobie palec. Wówczas, należy zdezynfekować nie tylko nóż, ale również palec. Oczywiście, najczęściej sięgamy po wodę utlenioną. Jednakże, czasami rana jest głębsza. Wówczas, musimy zakupić opatrunek parafinowy z chlorheksydyną. Z pewnością znajdziemy go w każdej aptece. Stanowi on antyseptyczny opatrunek. Gaza nasączona jest parafiną z chlorheksydyną. Opatrunek parafinowy z gazy przepuszcza powietrze, dzięki czemu wysięk z rany może swobodnie wnikać w gazę. Ponadto, dzięki temu, iż opatrunek z chlorheksydyną posiada również parafinę, zmniejsza to ból oraz ułatwia zmianę opatrunku. Zastosowanie opatrunku parafinowego z chlorheksydyną chroni przed rozwojem zakażenia w ranie. Poleca się go do stosowania przy niewielkich oparzeniach, ranach szarpanych, jak i również przy otarciach. Dodatek chlorheksydyny zapewnia działanie antyseptyczne o wysokim spektrum. Ponadto, dużym plusem jest fakt, iż chroni przed namnażaniem się bakterii.

Pamiętajmy, aby nie bagatelizować żadnej rany. Trzeba ją opatrzyć i założyć odpowiedni opatrunek, szczególnie przy większych ranach. Najlepiej sprawdzają się opatrunki parafinowe z chlorheksydyną, które prawidłowo zabezpieczają ranę przed dostępem zanieczyszczeń. Ponadto, są one łatwo dostępne.