Dobry terapeuta dla par

 

Od najmłodszych lat marzymy o stworzeniu idealnego związku, a następnie rodziny w której będziemy szczęśliwie żyć aż do śmierci. Z upływem czasu dostrzegamy jednak, że idealne związki zdarzają się tylko w komediach romantycznych, a cudownie poukładane rodziny dostrzegamy w reklamach telewizyjnych. Życie weryfikuje nasze marzenia i nie zawsze udaje się nam bezpiecznie przetrwać różnego rodzaju kryzysy.

Zalety terapii małżeńskiej i nie tylko

terapia dla parW ostatnich czasach instytucja rodziny troszeczkę zmieniła swoje oblicze. Coraz mniej par decyduje się na zawarcie małżeństwa, a coraz więcej deklaruje życie w wolnym związku. Związki takie trwają latami i przeżywają takie same upadki i wzloty jak zalegalizowane małżeństwa. Również dochodzi w nich do kryzysów, których starają się mniej lub bardziej skutecznie rozwiązywać. Konflikty wywoływane są na różnym tle i często prowadzą do zaniżania samooceny jednego z partnerów. Dobrze jest wówczas gdy zainteresowane osoby dostrzegają problem i dążą do ratowania związku. Odpowiednia dla nich może okazać się terapia dla par prowadzona przez doświadczonych terapeutów. Idealnie byłoby zdecydować się na taki krok wspólnie. W zależności od rodzaju problemu sesje mogą odbywać się indywidualnie lub w parach. Prowadzone są przez tego samego terapeutę. To on decyduje o czasie ich trwania, oraz o częstotliwości spotkań. Najczęściej są to dwie sesje tygodniowo.

Terapie dla par dedykowane są nie tylko małżeństwom, ale również parom narzeczonych oraz osobom będącym w wolnych związkach. Wbrew pozorom wszyscy oni borykają się z takimi samymi problemami. Brak zrozumienia, czasu na rozmowę, czule gesty czy też różnica temperamentów to jedne z częstszych przy czym wywołujących kryzysy i nieporozumienia. Powodzenie terapii zależy od nastawienia partnerów oraz chęci znalezienia wspólnego rozwiązania.