Ekologiczne kubki papierowe

Coraz głośniej się mówi o ekologi w życiu codziennym. Tak naprawdę każdy z nas dokonując codziennych wyborów, może mieć wpływ na ochronę środowiska. Wybierając papier, a nie plastik, pomagamy w walce z zalegającym tworzywem sztucznym w morzach.

Przeznaczenie kubków papierowych

kubki papierowe cenaKażdemu z nas zdarza się czasem pić jakiś ciepły napój w trakcie drogi do pracy, czy na uczelnię. Najczęściej kupujemy go w restauracji, kawiarni, czy w automacie vendingowym, w których dostajemy napój na wynos w kubku. Kiedyś były popularne plastikowe, lub wykonane ze styropianu, a obecnie prym wiodą papierowe. Są one ekologiczne, bo zostały wykonany z makulatury, a więc z surowców pochodzących z recyklingu. Dzięki takiemu podejściu dbamy o naszą planetę i nie zaśmiecamy jej tworzywami, które się rozkładają przez setki lat. Popularne kubki papierowe cena ich zależy od grubości materiału z jakiego są wykonane, wielkości i ilości sztuk w opakowaniu. Najczęściej kupują je kawiarnie, lub punkty detaliczne, które wydają gorące i zimne napoje na wynos. Być eko stało się modne w dzisiejszych czasach, dlatego mnóstwo przedsiębiorców zamieniło tworzywa sztuczne na papier i nie dotyczy to jedynie kubków, ale także talerzyków i pojemników na dania. Możemy spotkać nawet rurki do picia wykonane z papieru. W kubkach papierowych możemy pić gorącą kawę, herbatę, lub zimne, kolorowe napoje. Świetnie się nadają do serwowania lodów, czy małych, owocowych przekąsek. Jedna sztuka kosztuje zaledwie parędziesiąt groszy.

Kubki są wykonane w taki sposób, aby można było je wszechstronnie wykorzystywać. Mogą posiadać specjalne zakrętki, które dodatkowo spowolnią proces wychładzania gorącego napoju. Ich pojemność może wynosić od dwustu do nawet czterystu pięćdziesięciu mililitrów.