Ogrody

Etapy projektowania nawierzchni z kostki brukowej

Projekt obejmujący zagospodarowanie przestrzenne wokół budynku mieszkalnego jest czasochłonny i jego realizacja jest niezwykle wymagająca. Potrzebna jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie, które pomaga w profesjonalnym projektowaniu.

Ogrody i kostka brukowa

OgrodyUkładanie kostki brukowej jest już w zasadzie zwieńczeniem projektu, a poprzedza go kilka spotkań klienta z projektantem. Pierwszym etapem, zanim zlecimy projekt, jest rozeznanie rynku jeśli chodzi o firmy oferujące takie usługi. Kostka brukowa jest wdzięcznym surowcem dającym szereg możliwości ciekawego zakomponowania na terenie działki z domem. Toruń i większe miasta skupiają zazwyczaj wiele firm zajmujących się profesjonalnie projektowaniem różnego rodzaju nawierzchni. Ogrody projektowane w Toruniu sąsiadujące z obszarem wyłożonym kostką, zyskują wizualnie. Pierwszy etap po wyborze odpowiedniego wykonawcy, to zazwyczaj kilka spotkań pozwalających na doprecyzowanie oczekiwań zgodnych z gustem klienta oraz zapotrzebowaniem na konkretne rozwiązania. Są one zależne m.in. od wielkości działki, czy terenu wokół budynku jaki jest do zagospodarowania. Ważnym aspektem jest także budżet, jakim możemy dysponować. Musimy też dokładnie zmierzyć powierzchnie, które mają być wyłożone kostką. Warto określić, w jaki sposób będzie użytkowana powierzchnia (np. ile samochodów ma po niej jeździć). Etap drugi to wstępne projekty przesyłane klientowi na maila, spośród nich wybierany jest jeden, który jest do dopracowania po ewentualnych korektach.

Zazwyczaj finalny projekt otrzymujemy po około dwóch tygodniach. Na tej podstawie rozpoczyna się kolejny etap związany z pomiarami na danej działce, związany z wytyczaniem poszczególnych elementów układanej nawierzchni i jej poziomu. Musi to być wykonane bardzo precyzyjnie.