Kudowa

Ferie na sportowo

Czas wolny według definicji to okres przerwy między okresami pracy. Jest to czas, który powinno się poświęcać na regeneracje sił fizycznych i psychicznych.

Ferie w górach pod hasłem „Na sportowo”? – tylko w Kudowie!

KudowaPodczas niego można rozwijać własne zainteresowania i pasje. Warto zadbać o swój rozwój osobisty. Mimo, że w definicji czas ten ma być kreatywnym rozwojem samego siebie, najczęściej jednak czas ten marnowany jest na nieproduktywne rozrywki nie rozwijające żadnych umiejętności. Jak widać czas wolny odgrywa wielką role w życiu każdego człowieka. Jednak aby był naprawdę produktywny nie powinniśmy zamykać się w swoich pokojach czy też apartamentach. Często sami nauczeni złych nawyków takich jak gry komputerowe czy oglądanie telewizji, nieświadomie przekazujemy je naszym dzieciom. Jednak to właśnie na czas wolny dzieci powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Jeśli w dzieciństwie nauczymy ich kreatywnie spędzać czas wolny, to w przyszłości będą one bardziej pracowite i energiczne. Przerwy między obowiązkami powinny być przyjemnością, ale także powinny uczyć. Zalecane jest spędzanie wolnego na powietrzu. Aktywność fizyczna bowiem ma bardzo pozytywny wpływ na dzieci. Jednak jak wykazują badania ponad 60% dzieci czas wolny spędza przed komputerem. Jeszcze gorzej sytuacja ma się z telewizorem 95% młodzieży czas wolny spędza przed ekranem. Tylko 5% dzieci swój czas wolny spędza aktywnie na świeżym powietrzu. Zbliżają się ferie zimowe, pora zadbać o to żeby dzieci w tym okresie zapomniały o szklanych ekranach i nauczyły się bawić poza domem. Dobrym początkiem może być wyjazd w góry. Większość miast, tak jak na przykład Kudowa Zdrój, zapewniają atrakcje dla najmłodszych. Można skorzystać ze specjalnych programów organizujących noclegi i pokoje na ferie zimowe. Kudowa zdrój posiada liczne stoki gdzie niezależnie od wieku dzieci mogą uczyć się jazdy na nartach. Atrakcji jest o wiele więcej zimę można również spędzać na basenie, stoku a także w stadninie konnej. Pamiętajmy, że dzieci uczą się od dorosłych.

Dlatego im chętniej sami będziemy spędzać czas aktywnie tym chętniej nasze dzieci odejdą od ekranów komputerów. Warto zastanowić się i zrewidować sposób spędzania swojego czasu wolnego. Korzyści mogą być ogromne.