elektrownia fotowoltaiczna

Fotowoltanika jako pomysł na biznesowego

Dawno temu prowadziłem firmę zajmująca się montowaniem i serwisem kotłów na węgiel kamienny i miał. Szło nam dobrze, zapotrzebowanie było dużo, a węgiel nie był jeszcze wtedy tak drogi. Ja sam, podobnie jak moi sąsiedzi, ogrzewałem dom węglem.

Czy fotowoltanika jest opłacalnym biznesem? W dzisiejszych czasach w końcu jest modna ekologiczna energia

elektrownia fotowoltaicznaZimą jeździliśmy na pobliski skup węgla i zrzucaliśmy te tony koło wejścia do piwnic, by przez okno nad ziemią go tam wrzucić do kotłowni. Niestety, ceny węgla zaczęły iść w górę. Niektórych to nie zrażało, mówili, że to przecież przejściowe. Szczególnie starsi ludzie nie chcieli zmieniać swoich przyzwyczajeń i wymieniać kotłów na inne. Z czasem jednak młodzi ludzie, a za nimi reszta, zaczęła montować kotły olejowe i pompy ciepła. Nie było z tym takiej roboty, jak z węglem, nie trzeba było się brudzić, a ciepło samo przychodziło do domu. W dodatku okazało się to rozwiązaniem dużo bardziej wydajnym i efektywnym, więc z czasem tylko kilka osób pozostało przy piecu na węgiel. No nic, przekwalifikowałem się na takie pompy i je montowałem. Później przyszły jednak ogniwa fotowoltaiczne. Nie wiecie co to jest? Ja też nie wiedziałem. Co to jest ta fotowoltaika albo elektrownia słoneczna? Zegar słoneczny to rozumiem, ale żeby ogrzać tym dom? To się w głowie nie mieściło. Jednak kiedy mój syn postanowił, że taka elektrownia fotowoltaiczna stanie u niego w domu chcąc nie chcąc musiałem się tym zainteresować. Okazało się, że to bardzo ciekawe rozwiązanie. Sam bym nie wpadł, że można w taki sposób wykorzystać energię słoneczną. Na szczęście inni potrafili to sobie wyobrazić.

Uznałem, że to bardzo dobre rozwiązanie i postanowiłem rozszerzyć swoją ofertę o ogniwa fotowoltaiczne. Na razie mam mało klientów, bo to rozwiązanie nie jest szeroko rozpowszechnione, ale mam nadzieję, że sąsiedzi docenią innowacyjne rozwiązania i elektrownia słoneczna znajdzie się w każdym ogrodzie.