strzyżenie psów

Gdy znajdziemy psa

Widzieliśmy ostatnio strasznie zaniedbanego szczeniaka przy drodze. Błąkał się i skomlał przeraźliwie. Był malutki i zziębnięty. Postanowiliśmy go przygarnąć. Nie było to takie proste, ponieważ nie bardzo było nas na niego stać i nie mieliśmy najlepszych warunków. Wiedzieliśmy jednak, że dla tego psa i tak będziemy wybawieniem.

Strzyżenie psów nie zawsze jest niezbędne

strzyżenie psówUdaliśmy się z nim od razu do weterynarza, żeby wykluczyć jakieś choroby, opatrzyć ewentualne ranki oraz odrobaczyć to stworzenie. Nie stać nas było na psie przedszkole, żeby szczeniaka wychować, ale na szczęście mieliśmy znajomego, który szkolił pupili. Zaoferował nam specjalną cenę, a także powiedział, że możemy zawsze do niego wpaść, jeśli będziemy mieli jakiś kłopot. Cieszyliśmy się bardzo, że otrzymaliśmy szkolenie szczeniąt, bo nie chcieliśmy, aby wyrosło z naszego zwierzęcia nie wiadomo co. Nie powinno być z tym problemu. Nasz znajomy jest doświadczonym szkoleniowcem i powiedział, że zadba o ułożenie pieska osobiście. Bardzo się z tego cieszymy. Kupiliśmy też zapas karmy od tego znajomego. Mówił, że po nim będzie miał lśniącą i błyszczącą sierść i że psi fryzjer nie będzie mu potrzebny. Ufamy mu, więc ją zakupiliśmy. Niestety, pies ma chyba uczulenie na jakiś składnik, więc musieliśmy z niej zrezygnować. Tego jednak nie dało się przewidzieć. Zwierzak miał bardzo krótką sierść więc zbędne było strzyżenie psów-Warszawa niestety pod tym względem jest bardzo droga, dlatego cieszyliśmy się, że ten kłopot mieliśmy z tym z głowy. Niepotrzebne nam strzyżenie psów, więc o jeden wydatek mniej.

Chociaż coś, bo jak policzyliśmy sobie, ile wyniesie nas wyżywienie, to wspomniane szkolenie, a także okresowe wizyty u weterynarza, to całkiem sporo wyszło. Być może to po prostu Warszawa jest taka droga.Być może za dużo tutaj biadolenia o wydatkach, jednak warto przygarnąć taką istotkę. Dziś widać, że jest z nami szczęśliwa, a i my cieszymy się, że jest z nami.