Gdzie zlecić kremację zwłok?

Coraz więcej osób decyduje się na skremowanie zwłok bliskich osób, które bardzo często same jeszcze za życia proszą o to członków rodziny. Kiedyś tego rodzaju usługi były dosyć kosztowne i zarezerwowane jedynie dla wąskiej grupy klientów. Dziś rynek usług pogrzebowych bardzo się zmienił i niemal w każdym polskim mieście dostępne jest krematorium.

Ile kosztuje kremacja zwłok w Warszawie?

kremacje zwłok w warszawieMimo iż większość zapewne sądzi, że jest to droga usługa, to ze względu na sporą konkurencję i równocześnie duże zainteresowanie, ceny są naprawdę atrakcyjne. Jak się okazuje, kremacja to koszt rzędu kilkuset złotych i w efekcie często jest to znacznie tańszy pochówek niż wybór tradycyjnego pogrzebu z ciałem i trumną. Kremacje zwłok w Warszawie odbywają się bardzo często, ponieważ takie jest właśnie ostatnie życzenie bliskich przed śmiercią. Najważniejsze, aby wybrać zakład pogrzebowy, w którym można wszystko załatwić podczas jednej wizyty. Mowa tutaj zarówno o usłudze skremowania, jak i wyborze odpowiedniej urny, kwiatów czy tablic nagrobnych itp. W przypadku kremacji ciała odpadają więc nam koszty trumny oraz ubioru zmarłego. Nie będą także potrzebni pracownicy do noszenia trumny z ciałem podczas ceremonii pogrzebowej i pochowania na cmentarzu. Okazuje się więc, że jest to raczej tańsza alternatywa dla tradycyjnego pochówku.

Należy jednak pamiętać, że spalenie ciała to proces długotrwały, dlatego pogrzeb odbywa się ze sporym opóźnieniem, a nie jak zazwyczaj po kilku dniach od śmierci. Warto mieć to na uwadze podczas załatwiania wszystkich niezbędnych spraw związanych z samym pogrzebem u księdza czy też organizacją stypy dla rodziny i bliskich w wybranej restauracji. Kontaktując się z członkami rodziny także należy ich poinformować o opóźnionym terminie pochówku.