Główne rodzaje nitów

Wkręty nie są już tak często jak kiedyś stosowane do profesjonalnego tworzenia połączeń. Wynika to z faktu, że ich użycie nie gwarantuje uzyskania idealnego połącznia, które byłoby odporne na upływ czasu. Dlatego właśnie wkrętarki są stopniowe wypierane przez nitownice.

Jaki typ nitów jest najlepszy?

polecane nitonakrętki nierdzewneOd pewnego czasu wkrętarki nie są tak często stosowane jak kiedyś, przede wszystkim w zastosowaniach profesjonalnych. Wynika to z faktu, że tworzone z ich użyciem połącznia nie mogą pochwalić się wysokim poziomem stabilności, oraz odporności. Dodatkowo, tworzone przy pomocy wkrętarki połączenia wymagają bardzo dużego uszkodzenia łączonych powierzchni. Właśnie dlatego, szczególnie w zastosowaniach profesjonalnych, coraz częściej stosowane są polecane nitonakrętki nierdzewne. Nity, zwane również nitonakrętkami, mają tą ogromna zaletę, że wymagają minimalnego uszkodzenia powierzchni, które mają zostać połączone. Aby umocować nit nierdzewny wystarczy wywiercić minimalnych rozmiarów otwór, co w przypadku wkrętarek nie jest możliwe. Oczywiście przekłada się to na trwałość tworzonych połączeń, które sa w znacznie mniejszym stopniu zagrożone przez rozwój korozji. Dodatkowo, nity nierdzewne są same w sobie niemal całkowicie odporne na rozwój korozji, co pozwala na stosowanie ich nawet w tych miejscach, które są stale narażone na kontakt z wilgocią, na przykład wynikającą z opadów deszczu. Nity wiec bardzo dobrze sprawdzą się na przykład w sytuacjach, gdy konieczne jest zamocowanie poszycia dachowego.

Od pewnego czasu coraz większym powodzeniem cieszą się nitonakrętki. Wynika z faktu, że umożliwiają one utworzenie bardzo stabilnych oraz trwałych połączeń pomiędzy różnego rodzaju elementami. Dodatkowo, nity występują w wielu różnych rodzajach, dostosowanych do różnych zastosowań.