Góry zimą i narty w Zieleńcu, czyli świetny pomysł na urlop.

Coraz częściej podczas przerwy świątecznej decydujemy się na wyjazd w góry. Nie ma się co dziwić, gdyż coraz chętniej chcemy spróbować nowych rzeczy jak np. nauka jazdy na nartach, snowboardzie lub po prostu długie spacery po górach i zaczerpnięcie zdrowego górskiego powietrza.

Jak urlop to narty w Zieleńcu

narty-ZieleniecInfrastruktura turystyczna w kurortach górskich w Polsce coraz bardziej się poprawia, a konkurencja rośnie. Obok Białki Tatrzańskiej i Szklarskiej Poręby, które są najbardziej popularnymi ośrodkami, zaczynają wyrastać nowe potęgi jak stok w Zieleńcu czy też stok narciarski-Czarna Góra. Czarna góra i Zieleniec z roku na rok zajmują coraz wyższe pozycje w rankingu zimowych kurortów turystycznych i rozbudowują się, z roku na rok goniąc konkurencje i zapewniając turystom coraz więcej atrakcji. Przy każdym stoku działa szkółka narciarska, która zachęca turystów do nauki jazdy na snowboardzie lub zaopatrzenie się w narty biegowe, zwłaszcza, że ilość tras z roku na rok się zwiększa. Czaruje także słynne Zakopane, które jest miejscem oferującym masę atrakcji turystom z całego świata. Co roku w naszych górach odbywają się zawody w skokach narciarskich najwyższej rangi. Były już też zamiary zorganizowania w Polsce zimowych igrzysk olimpijskich. Zainteresowanie górami, zwłaszcza zimą rośnie z roku na rok. Widać to po przepełnionych parkingach i sporych kolejkach w punktach gastronomicznych. Właściciele stoków robią wszystko co mogą, aby zaspokoić potrzeby turystów. Sam pamiętam mój pierwszy wypad w góry kilka lat temu. Po pierwszym dniu spędzonym w górach z miejsca się w nich zakochałem i pragnę odwiedzić w nich każdą miejscowość i kurort, aby wiedzieć o nich jak najwięcej. Chcę przejechać na narty-Zieleniec po każdym stoku jaki tylko będzie przejezdny i do tego zachęcam również Was, gdyż nasze góry są naprawdę czarującym miejscem. Nie ma chyba bardziej klimatycznego miejsca niż góralska karczma, gdzie mamy okazję spróbowania lokalnej kuchni i po obcować z góralskim folklorem słuchając ludowej muzyki siedząc przy kominku.

Gdy pierwszy raz pojechałem w góry, to już nigdy nie wybrałem się nad morze, gdyż teraz bym się tam po prostu nudził. Góry są piękne zarówno latem jak i zimą, więc korzystajmy z tego podczas naszych urlopów.