Gyros, czyli popularna sałatka na każdą okazję

 

Święta, imprezy urodzinowe czy spotkania rodzinne — to okoliczności, na które koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobre jedzenie. W głowie pojawia się jednak pustka, kiedy jednocześnie chce się zadowolić miłośników sałatek oraz tych, którzy preferują soczyste mięso. Rozwiązanie okazuje się bardzo proste.

Czy przygotowanie gyrosa jest trudne?

gotowa przyprawa gyrosJedną z najbardziej uniwersalnych potraw, które powinny zagościć na stole, jest gyros. Z pewnością każdy niejednokrotnie słyszał o tym daniu, mimo iż przygotowywane jest w różny sposób. Najpopularniejszy gyros to jednak taki, stworzony z kilku kolorowych warstw w szklanej misce, naprzemiennie z warzywami, mięsem i sosami. To, ile będzie się znajdowało warstw, zależy wyłącznie od kucharza. Składniki również pozostają do własnego przygotowania — można zdecydować się na więcej mięsa lub więcej kapusty. Niektórzy przygotowują również gyrosy wegetariańskie, co jeszcze bardziej podkreśla uniwersalność sałatki. Odpowiednio przyprawiona sprawdzi się zarówno jako dodatek podczas grilla, a także lekkostrawna potrawa podczas świąt, jak i rodzinnych spotkań. Aby rozkoszować się smakiem sałatki, a przy tym nie tracić dużo czasu na jej przygotowanie, przyda się gotowa przyprawa gyros, która zawiera wszystko, co niezbędne, żeby danie zostało odpowiednio przyprawione. Smacznego gyrosa można przygotować już w godzinę, a większość czasu zajmuje pokrojenie i przygotowanie składników. Jest to zatem doskonały wybór, kiedy okazało się, że za niebawem do domu przybędą goście.

Z przygotowaniem gyrosa poradzi sobie każdy, gdyż nie wymaga się do tego użycia żadnych skomplikowanych urządzeń ani akcesoriów kuchennych. Wystarczą pokrojone, wybrane warzywa i usmażone mięso, a samo ich przełożenie w misce to kwestia kilku minut. Tak przygotowana, kolorowa kompozycja smacznych składników podbije serca każdego smakosza.