semi rotacja

Introligatornia czy drukarnia i semi rotacja?

Czym zajmuje się introligatornia? Introligatornia to miejsce, w którym oprawiane są książki lub wydrukowane materiały. Pracownikiem introligatorni jest introligator, który jest mistrzem w oprawianiu. Zawód introligatora jest bardzo trudnym i ciężkim zajęciem.

Semi rotacja do etykiet

semi rotacja Trzeba mieć specjalne wykształcenie i zrobiony kurs zawodowy, który przygotuje do wykonywania zawodu. Introligator po każdej skończonej pracy sprząta po sobie swoje stanowisko. Urządzeniem jakiego używa do wyczyszczenia wszelkich narzędzi jest myjka ultradźwiękowa. Mimo, że w introligatorni oprawia się najczęściej książki, to również produkuje się w nich różne artykuły papiernicze. Do tego żeby móc wyprodukować materiały o różnych kształtach potrzebna w introligatorni jest sztancownica. Dzięki niej można uzyskać odmienne oprawy do książek czy nawet albumów do zdjęć. W drukarni natomiast możemy uzyskać nadruki, które później są przekazywane do introligatorni celem ich wykrawania. W drukarni można zadrukować na przykład pełną rolę folii samoprzylepnej, a później używając sposobu, który nazywa się semi rotacja wykroić odpowiednie wymiary. Semi rotacja służy przede wszystkim do wykonywania różnych etykiet. Po zastanowieniu się, który pracownik ma cięższa prace, drukarz czy introligator, to odpowiedź jest prosta. Zdecydowanie cięższa praca to praca introligatora.

W drukarni trzeba pamiętać żeby odpowiednio dolać farby czy w danej chwili dołożyć materiał, na którym będzie druk. Natomiast introligatornia nie obędzie się oczywiście też bez maszyn, ale introligator jest tam niezbędny.