Jak chronić płytki na balkonie przed wodą

 

Od kilku lat mieszkam w kupionym przez siebie mieszkaniu. Co prawda nie było one przejmowane w surowym stanie świeżo po budowie, ale po kimś, jednak jego stan jest rewelacyjny. Jedyne, co może pozostawiać nieco do życzenia to balkon. Jest on naprawdę sporych rozmiarów i mam pomysł na jego zagospodarowanie. Jednak trzeba wymienić najpierw płytki.

Okapniki zabezpieczą nam balkon

okapniki balkonoweZawsze podobały mi się balkony, dlatego też kupując mieszkanie wybrałam takie, w którym do takiego balkonu jest dostęp. Ma on sporą przestrzeń, jednak płytki są nieco zniszczone. W tym roku w końcu jestem w stanie zrobić remont na zewnątrz i położyć nowe płytki. To, co jednak poradził mi mój znajomy, to żeby kupić tez nowe okapniki balkonowe, które odpowiednio zabezpieczą posadzkę na balkonie. Okazuje się bowiem, że płytki balkonowe potrafią szybko pękać pod wpływem gromadzącej się wody deszczowej. Trzeba więc zapewnić jej odpowiednie odprowadzenie. To tego właśnie przydają się profile i okapniki balkonowe, które skutecznie wyprowadzają wodę spod płytek. Warto przy zakładaniu profili wesprzeć się pomocą specjalistów tak, aby było to zrobione dobrze. Wtedy będziemy mogli cieszyć się nienaruszonym balkonem przez długie lata. Po założeniu płytek na moim balkonie kupie tam trochę kwiatów, stolik oraz jakieś wygodne fotele. Dzięki temu stworzę taką namiastkę ogrodu. Przyda się też jakieś oświetlenie, na przykład wiszące, stylowe latarnie, które widziałam niedawno w ogrodniczym sklepie.

Czasami jest tak, że płytki na balkonach szybko ulegają zniszczeniu. Wynika to z tego, że nieprawidłowo jest zabezpieczona całość przed negatywnym działaniem wody. Aby płytki służyły nam długo musimy w odpowiedni sposób położyć pod nimi profil balkonowy wraz z okapnikiem.