Jak dawkować chlorellę?

Od dłuższego czasu zaczęłam dbać o swoje zdrowie. Zdecydowałam się na naturalne metody leczenia i suplementacji organizmu. Moja naturoterapeutka podpowiedziała mi, że dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie tabletek chlorella. Nie miałam pojęcia co to za tabletki, dlatego poprosiłam o wyjaśnienie, co to jest i jak należy to dawkować. Zależało mi bowiem na tym, aby sobie nie zaszkodzić.

Zapoznałam się z dawkowaniem tabletek chlorella

chlorella dawkowanieDowiedziałam się, że jest to naturalny suplement diety, który wyprodukowany jest z jednokomórkowych organizmów roślinnych. Jest to naturalne źródło wielu witamin oraz substancji prozdrowotnych takich jak nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe. Tabletki chlorella można kupić w formie żelowych kapsułek, które można popijać wodą. Zdecydowałam się zastosować suplementację tym produktem. Byłam bardzo zadowolona z tabletek chlorella Dawkowanie tego suplementu było bardzo proste. Wystarczył zażyć po trzy kapsułki rano i wieczorem. Chlorella w żaden sposób nie ingerowała z jedzeniem ani piciem, dlatego nie było znaczenia czy wzięłam tabletkę w trakcie posiłku, przed nim czy po. Dzięki temu nie miałam problemów z tym, że zapomniałam wziąć tabletki przed śniadaniem i musiałam pominąć dawkę. Byłam bardzo zadowolona z tych tabletek, ponieważ już po kilku tygodniach odczułam znaczną różnicę w moim samopoczuciu, a także poprawiły się moje wyniki badań. 

Teraz już wiem, że zamiast szukać syntetycznych witamin, warto zainwestować w naturalne suplementy takie jak chlorella. Ich dawkowanie jest bardzo proste, a poza tym są niezwykle skuteczne. Moją je (oczywiście nie w nadmiarze) stosować nawet dzieci i nastolatki. Chlorella rozpuszcza się w wodzie, a jej nadmiar jest z łatwością wydalany z organizmu, dlatego jej stosowanie nie obciąża wątroby.