Jak dbać o pompy wtryskowe CAT?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest utrzymywanie maszyn budowlanych w dobrym stanie technicznym. Jeżeli nie zostanie to dopilnowane, maszyny te mogą odmówić posłuszeństwa najmniej oczekiwanym momencie. Szczególne znaczenie dla działania maszyn ma układ wtryskowy.

Jak wygląda naprawa pomp wtryskowych CAT?

regeneracja pompy CATWielu posiadaczy maszyn budowlanych, nawet tych markowych jak koparki CAT, skarży się na nagłe pogorszenie ich wydajności. Maszyny te nagle, bez wyraźnych powodów, zaczynają pracować z mniejszą wydajnością, zużywać bardzo duże ilości paliwa, a ich silniki nagle gasną. Jak się okazuje, bezpośrednią przyczyną takich niepożądanych zachowań tych maszyn może być układ wtryskowy – w takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest regeneracja pompy CAT w doświadczonym serwisie. To właśnie pompy w maszynach budowlanych odpowiadają za zużycie ich paliwa, czy też zachowanie silnika i utrzymywanie przez niego stałej wydajności. Oczywiście, zanim serwisanci zajmą się naprawą pompy CAT, musza potwierdzić, że to właśnie ona jest miejscem usterki. W tym celu sczytuje się wszystkie dane z pompy, aby przeprowadzić ich analizę i wykryć ewentualne kody wskazujące na błąd działania pompy. Jeżeli takie błędy zostaną wykryte, pompa zostaje rozmontowana i poddawana właściwej regeneracji. W tym celu każdy element pompy zostaje czyszczony, najczęściej przy pomocy myjki ciśnieniowej. Dzięki tmeu bowiem znacznie łatwiejsze jest wykrycie ewentualnych śladów zużycia na podzespołach pompy wtryskowej CAT i ich usunięcie.

Na prawidłowe działanie maszyn budowlanych wpływ ma wiele ich podzespołów. Szczególnie ważne jest jednak, aby zmontowany w nich układ wtryskowy był w dobrym stanie technicznym. Dzięki temu unikniemy problemów z działaniem silnika tych maszyn.