Jak działają odżywki białkowe?

 

Każdy, kto uprawia jakiś sport, głównie kulturystykę, musi inwestować w suplementację swojej diety. Najpopularniejszym suplementem są oczywiście profesjonalne odżywki. Jednak jeżeli jesteśmy amatorami, ciężko połapać się w tym, jaką wybrać.

Stosowanie odżywek białkowych skraca czas regeneracji

odżywki białkoweJeżeli chcemy profesjonalnie doradzić, należy wspomnieć, że odżywki na bazie białka są najlepszym gatunkowo źródłem protein. Jednak zacznijmy od przybliżenia czym właściwie jest białko i jakie ma działanie. Białka zbudowane są z reszt aminokwasowych, połączonych ze sobą wiązaniami peptydowymi i występują we wszystkich organizmach. Nasze ciało aż w piętnastu procentach, składa się właśnie z nich, dlatego musimy go dostarczać nieprzerwanie. Wpływają na regenerację naszego ciała i są ważnym elementem procesu przemiany materii. Mają też spory wpływ na gospodarkę hormonalną. Nasz organizm nie potrafi gromadzić białek na zapas, dlatego nie metabolizują one w tkankę tłuszczową. Odżywki białkowe mają za zadanie dostarczać naszemu organizmowi niezbędnej ich porcji lub uzupełnić ich brak. Takie odżywki są też bardzo smaczne, co w przypadku restrykcyjnej diety, zaspokaja naszą ochotę na słodycze. Podczas budowania masy mięśniowej, najskuteczniejszym rodzajem odżywki białkowej jest białko serwatkowe, a właściwie jego koncentrat. Pochodzi ono z mleka i zawiera niewielki dodatek tłuszczów i węglowodanów. Jest pozyskiwane przez ultra i mikrofiltrację. Co ważne, nie jest drogie i bardzo wydajne, czym zaskarbia sobie ciągle nowych użytkowników.

Odżywki białkowe to temat, w który należy się poważnie zagłębić jeżeli chcemy na serio zajmować się sportami siłowymi. Kulturyści i ludzie, którzy regularnie ćwiczą, nie wyobrażają sobie swojej diety bez porządnej porcji białka, które stymuluje i regeneruje nasz organizm.