Jak najlepiej ogrzać halę?

 

Im mniejsze pomieszczenie, tym łatwiej je ogrzać, jest to fakt znany chyba wszystkim od wielu lat, a co najważniejsze niepodważalny. Zwykły dom jednorodzinny możemy ogrzać bez większych problemów i bez dużych kosztów ogrzewania, stosując, chociażby system centralnego ogrzewania. Całkiem inaczej jest w przypadku budynków o dużym metrażu.

Ogrzewanie hali przemysłowej

promienniki do halJeśli chcemy, aby ogrzewanie w naszej hali nie pobierało bardzo dużej ilości energii, przy czym byłoby na tyle efektywne, że będzie nam zapewniać temperaturę, w której da się pracować, musimy skorzystać z innych metod ogrzewania niż te, które znamy z budownictwa małometrażowego. Promienniki do hal dużo lepiej się sprawdzą niż tradycyjne centralne ogrzewanie. Ich największą zaletą jest to, że mogą być zamontowane dosłownie wszędzie, ponieważ w żaden sposób nie podlegają prawu budowlanemu. Oczywiście nie to jest głównym powodem ich popularności w świecie budownictwa przemysłowego. Największą popularność zyskały dzięki temu, że promienniki są w stanie zapewnić nam oszczędności sięgające do czterdziestu procent w zestawieniu z konwencjonalnymi metodami ogrzewania, dodatkowo dużym plusem jest to, że bardzo dobrze współpracują z szeroko pojętymi systemami fotowoltaicznymi. Ich zgodność z naturą nie jest również bez znaczenia, promienniki są w pełni ekologiczne, nie wytwarzają żadnych spalin, a tym bardziej gazów cieplarnianych do naszej atmosfery.

To tylko niektóre zalety tego rodzaju ogrzewania, w rzeczywistości jest ich dużo więcej. Wyżej wymieniłem tylko te cechy promienników, które uważam za najważniejsze. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć o nich nieco więcej, może śmiało przeszukać internet, ponieważ ten rodzaj ogrzewania jest tak popularny, że w sieci krąży o nim mnóstwo informacji.