usługi remontowe

Jak odnowić elewacje?

O elewacje jak o każdą inną część domu powinniśmy dbać. Dlatego zalecane są częste okresowe oczyszczania otynkowanych elewacji. Powinniśmy to ponieważ ich porowatość powoduje wchłanianie wilgoci, przez co wnikają w nie zanieczyszczenia.

Rynek usług remontowych w Bydgoszczy

usługi remontoweDo prac remontowych przy elewacji bardzo często wykorzystujemy rusztowania, specjalistyczne myjki oraz preparaty dlatego powinniśmy wykorzystać zewnętrzną firmę oferującą usługi remontowe bydgoszcz. Remonty elewacji wykonujemy raz na jakiś czas, dlatego powinniśmy robić to porządnie. Czyli jak odnowić elewacje krok po kroku:
-na początku powinniśmy umyć całą elewacje przy pomocy wody pod ciśnieniem;
-następnym krokiem jest naniesienie na ściany preparatu, który niszczy glony i grzyby. Należy pamiętać, że rozprowadzamy go przy pomocy pędzla. Obowiązkiem podczas rozprowadzania preparatu jest też odpowiednia ochrona własnego ciała poprzez odzież ochronną, okulary, maseczki i rękawiczki gumowe;
-resztki zanieczyszczeń usuwamy przy pomocy wody pod ciśnieniem;
-po 24 godzinach nanosimy na elewacje preparat gruntujący, który ma chronić ją przed wnikaniem zanieczyszczeń w nią;
-jak już wyschnie preparat gruntujący (dzieje się tak najczęściej po 24 lub 48 godzinach) należy pomalować elewacje przy pomocy farb zawierających biocydy powłokowe.

Jak widzimy odnowienie elewacji jest procesem pracochłonnym, ale nie jest też bardzo trudne. Więc możemy zrobić to sami, jeśli oczywiście czujemy się na siłach i mamy potrzebne do tego elementy, narzędzia lub skorzystać z usług firmy, która się w tym specjalizuje. Wybór należy do Nas.