http://www.kancelariaprawnakb.pl/#!rozwody/c1p0a

Jak odzyskać pieniądze od osoby prywatnej?

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się pożyczać komuś pieniądze. Szczególnie, jeżeli udzielamy pożyczki osobie bez stałych dochodów, musimy liczyć się z tym, że możemy mieć problem z odzyskaniem pożyczonej kwoty. Nie zawsze możemy polegać wyłącznie na dobrej woli dłużnika. Jeżeli zostaliśmy oszukani i mimo zapewnień i naszych próśb pożyczka nie została uregulowana mamy kilka możliwości. Pierwszym rozwiązaniem może okazać się firma windykacyjna. Niestety jest to sposób dosyć czasochłonny – postępowanie sądowe na postawie, którego dłużnik otrzyma nakaz zapłaty, odbywa się w odpowiednich wydziałach cywilnych, które zazwyczaj borykają się z setkami podobnych spraw. Tak, więc będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

W tym wypadku najlepszą możliwością jest windykacja bez zaliczkowa, co oznacza, że firma oferuje odzyskanie należności bez opłat. A jej wynagrodzeniem jest wyłącznie prowizja od odzyskanego długu. To bardzo wygodny i korzystny układ dla wierzyciela.
Odzyskanie długu jest w tym wypadku o tyle trudne, że osobę prywatną dużo trudniej zlokalizować niż firmę. Kolejny problem pojawia się również z ustaleniem majątku dłużnika oraz egzekucji komorniczej. Najczęściej dobra materialne są ukryte lub przepisane na najbliższego członka rodziny. Jeżeli pożyczona kwota jest duża, możemy zdecydować się na współpracę z prywatnym detektywem. Współczesne biura detektywistyczne oferują takie usługi jak ustalenie majątku dłużnika na potrzeby spraw sądowych dotyczących zadłużeń czy takich jak rozwody.

Artykuł powstał przy współpracy firmy:

http://www.kancelariaprawnakb.pl/#!rozwody/c1p0a