prywatny dom seniora

Jak otworzyć prywatny dom seniora?

Serce Ci się kraje, bo kolejna starsza osoba, która poświęciła swoje życie dla naszego kraju została bez opieki? Widzisz jak Twój znajomy traktuje swojego dziadka, babcię, mamę albo tatę, którzy nie są już w pełni sprawni jak stary mebel?

Prywatny dom seniora w Bydgoszczy a wymagania

prywatny dom senioraWzbudza to w Tobie gniew i stwierdzasz, że chcesz otworzyć dom seniora, w którym każda osoba w podeszłym wieku będzie traktowana z należytym dla niej szacunkiem? Nie ma problemu. A wszystkie starsze osoby będą Ci wdzięczne za okazane serce. Jednak na początku trzeba przemyśleć bardzo dokładnie tę kwestię. Opieka nad osobami starszymi jest bardzo wymagająca i nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co wyjdzie. Ponadto nie można wycofywać się w połowie, ponieważ seniorzy, którym zaoferujemy swoją pomoc będą na nas mocno liczyć. Nie patrzmy na nich tylko jak na portfele, a spójrzmy na nich jak na ludzi, którym potrzebna jest nasza pomoc. Aby otworzyć prywatny dom seniora Bydgoszcz potrzebne jest spełnienie szeregu wymagań. Przede wszystkim trzeba spełniać warunki o których mowa w ustawie o pomocy społecznej, spełniać standardy takie jak poszanowanie praw człowieka a także uwzględniać szereg innych praw jak te o wolności, poczucia bezpieczeństwa i intymności. Ponadto przedstawić trzeba pozwolenie, swój plan na prowadzenie placówki, zaświadczenie na temat pozwolenia prowadzenia takiej placówki w danym miejscu, informację o niekaralności osoby, która chce taki prywatny dom opieki otworzyć a także wykazać sposób pozyskiwania środków na działalność bieżącą.

Nie ma ograniczeń co do prowadzenia takiego ośrodka jeżeli chodzi o terytorium-można prowadzić je zarówno w Bydgoszczy jak i w wielu innych miastach całego kraju. Jest to więc okazja dla kogoś, kto by chciał się podjąć takiej działalności.