Jak poprawić swój komfort życia dzięki rekuperacji?

 

Budowa domu to poważna inwestycja, która wymaga od nas dużego nakładu pieniężnego. Dlatego, aby spełnić to marzenie wiele osób wyjeżdża zagranicę. Może więc warto pomyśleć o rozwiązaniach, dzięki którym w przyszłości będziemy mogli zaoszczędzić a także znacznie poprawić swój komfort życia.

Rekuperacja – oszczędność i poprawa komfortu swojego życia

rekuperacja opolskieKiedy jesteśmy na etapie projektu jeszcze wszystko możemy zmienić, dlatego może warto pomyśleć o rekuperacji. Dlaczego już na etapie projektu? Ponieważ wtedy łatwiej będzie rozplanować sieć kanałów wentylacyjnych, którymi będzie się przemieszczało powietrze a co ważniejsze, łatwiej będzie je ukryć. Dodatkowo znajdziemy odpowiednie miejsce dla rekuperatora, który jest sercem całego systemu. To właśnie dzięki niemu możliwa jest wymiana powietrza oraz znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Jak to możliwe? Podczas pracy rekuperator wymusza przepływ powietrza z zewnątrz do wewnątrz budynku i odwrotnie, z wewnątrz na zewnątrz. Z pomieszczeń usuwane jest zużyte i zanieczyszczone powietrze, które wędruje kanałami do rekuperatora. Tutaj oddaje ono swoje ciepło powietrzu nawiewanemu, które jest świeże, ale nie miesza się z nim. Dzięki temu jesteśmy w stanie odzyskać nawet 95% ciepła. Następnie powietrze nawiewane jest oczyszczane ze wszelkich zanieczyszczeń i wędruje do naszych pomieszczeń. Rekuperacja opolskie (nazywana często wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła) to idealne rozwiązanie dla osób ceniących wysoki komfort życia jak i tych, którzy są alergikami i nie mogą otwierać okien ze względu na alergeny.

Koszt zakupu oraz montażu rekuperacji zależy od rodzaju rekuperatora. Z kolei jego rodzaj zależy od wielkości budynku, w którym ma zostać zamontowany. Jednak trzeba liczyć się z tym, że koszt takiego rozwiązania wyniesie około 20-25 tysięcy złotych.