Jak schudnąć skutecznie

Wiele osób chce schudnąć i osiągnąć wymarzoną sylwetkę, ale nie mają pojęcia jak się do tego zadania zabrać. Warto zdać sobie sprawę z tego, że do skutecznego odchudzania potrzebna jest zdecydowanie nie tylko wiedza teoretyczna na temat zdrowego żywienia, ale także motywacja. Musimy znaleźć w sobie siłę, która pomoże nam wytrwać w postanowieniach. 

Dieta powinna być smaczna

diety odchudzające - jadłospis tygodniowyPodstawowym błędem wielu osób odchudzających się jest to, że przechodzą na dietę, która jest niesmaczna. Każdy posiłek kojarzy nam się wówczas źle. Po jakimś czasie mamy ochotę rzucić się na słone i słodkie przekąski. Zdecydowanie nie tędy droga. Należy unikać diet restrykcyjnych, które sprawiają, że jedzenie staje się dla nas przykrym obowiązkiem albo takich, które mocno ograniczają ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia. Tutaj trzeba postawić na zdrowy rozsądek. Wybierać należy produkty pełnowartościowe, smaczne, sycące, bogate w witaminy. Są to przede wszystkim warzywa oraz owoce, kasze, chude mięso. Zrezygnować warto z dań, które są tylko i wyłącznie pustymi kaloriami. Porcje powinny być dopasowane do naszych potrzeb. Nie mogą być ani za duże, ani za małe. Bardzo dobrze sprawdzają się diety odchudzające – jadłospis tygodniowy. W każdym tygodniu mamy nowe propozycje, unikamy zatem monotonii. Dobrze byłoby, aby dieta uwzględniała nasze upodobania kulinarne. Powinna być nie tylko zdrowa, ale też smaczna. 

Dietę odchudzającą skomponować można samodzielnie lub zdać się na pomoc dietetyka. Najważniejsze jest, abyśmy poznali kluczowe zasady zdrowego odżywiania i stosowali je cały czas. Nawet jeśli stracimy zbędne kilogramy, nie powinniśmy wracać do starych nawyków żywieniowych. Kilogramy mogą wówczas powrócić, a tego przecież zdecydowanie nie chcemy.