Jak sobie poradzić z kolką u niemowlaka?

Niedawno urodziłam dziecko. Ostatnio zauważyłam, że cierpi ono na jakiś dolegliwości bólowe w okolicach brzuszka. Szybko zauważyłam, że objawy przypominają kolkę. Nie miałam pojęcia, co powinnam zrobić w takiej sytuacji. Chciałam ulżyć dziecku w cierpieniu, ale bałam się, że mu tylko zaszkodzę. Na szczęście w takich chwilach, zawsze mogłam zadzwonić do mojej przyjaciółki.

Co robić kiedy niemowlak ma kolki?

kolka u niemowlaka co robićKiedy w końcu odebrała słuchawkę wprost wykrzyczałam do niej – kolka u niemowlaka co robić?! Na początek kazała mi się uspokoić, bo to nie jest groźne. Sama odchowała już trójkę dzieci, więc wie co mówi. W takiej sytuacji należy położyć dziecko w taki sposób, aby jego główka była wyżej niż reszta ciała i zastosować delikatny masaż brzucha. Należy go wykonywać delikatnymi, powolnymi i kolistymi ruchami, koniecznie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Taki masaż przyczyni się do tego, aby dziecko lepiej trawiło i odbiło nadmiar połkniętego przy jedzeniu powietrza. Na przyszłość warto również kupić sobie specjalną butelkę antykolkową ze specjalnym smoczkiem, które uniemożliwia połykanie powietrza przez dziecko podczas jedzenia. Znacznie przyczynia się to do ograniczenia kolek w przyszłości. Jeśli natomiast atak już nastąpił warto podać dziecku specjalne krople na kolki, które można bez recepty dostać w każdej aptece i w niektórych drogeriach.

Szybko zastosowałam wszystkie metody zalecone mi przez przyjaciółkę. Na szczęście pomogły i już po pewnym czasie kolki u mojego dziecka całkowicie ustąpiły. Byłam bardzo zadowolona i wreszcie mogłam spać spokojnie, nie obawiając się, że zaraz obudzi mnie nagły płacz mojego dziecka. Teraz już wiem, co robić w takiej sytuacji i na pewno nigdy więcej nie wpadnę w taką panikę, jak tego dnia.