Jak uzyskać alimenty w Sosnowcu?

Bardzo wiele osób nie może się doczekać narodzin swojego dziecka, a inni wręcz przeciwnie. Nie każdy chce zostać rodzicem, ale czasem los decyduje za niego. Coraz więcej osób musi samotnie wychowywać dziecko i nie jest to wcale łatwe zadanie. Nie tylko wymaga to poświęceń, ale również nakładów finansowych. Wiele osób nie ma aż tak dużych zarobków, ale trzeba wiedzieć o tym, że drugi rodzic również musi utrzymywać dziecko.

Od czego zależy wysokość alimentów?

alimenty sosnowiecŻycie nie zawsze układa się tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Niektóre pary były w udanym związku małżeńskim, ale po jakimś czasie się rozstali. Inni natomiast nigdy ślubu nie brali, ale wspólne dzieci mają. Nie jest ważne to, czy rodzice dziecka mieli ślub czy też nie. Oboje muszą utrzymywać swojego potomka. Faktem jest jednak to, że wiele osób nie wywiązuje się z tego obowiązku. Ten, kto jest samotnym rodzicem wie doskonale, jak kosztowne jest utrzymanie dziecka. Jeśli drugi rodzic nie ma zamiaru pomagać dobrowolnie, wtedy można założyć sprawę o alimenty Sosnowiec jest miastem, w którym w sądzie niemalże każdego dnia odbywają się takie sprawy. Warto wiedzieć o tym, że alimenty można zasądzić nawet wtedy, gdy pozwany na rozprawę się nie stawi. Wysokość alimentów zależy od jego zarobków i możliwości finansowych. Wyrok sądu obliguje do tego, aby alimenty płacić. Jeśli dana osoba nie wywiązuje się z tego obowiązku, możemy zgłosić się do komornika, który pomoże nam w odzyskaniu należnych pieniędzy.

Z pewnością każde dziecko zasługuje na to, aby mieć kochających i wspierających rodziców. Faktem jest jednak to, że nie każdy ma takie szczęście. Rodzice dziecka często nie potrafią się porozumieć w kwestiach finansowych. Jeśli sami wychowujemy dziecko, możemy pozwać drugiego rodzica o alimenty. Sąd orzeknie, w jakiej kwocie mają być wypłacane. Jeśli mimo wyroku dana osoba uchyla się od płacenia, możemy skorzystać z pomocy komornika.