lampy klasyczne

Jaka lampa do salonu – lampa klasyczna

Salon to pomieszczenie reprezentacyjne naszego domu, bądź mieszkania. Logicznym wydaje się zatem stwierdzenie, że musi być zaprojektowane ze szczególną dbałością o dobre wykorzystanie przestrzeni, estetykę wnętrza, spójność stylistyczną i odpowiednie oświetlenie. Jeżeli mamy salon urządzony na modernistyczną modłę, musimy kupić lampy nowoczesne.

Jak lampa będzie najlepsza do naszego salonu?

lampy klasyczneJeżeli z kolei mamy piękny, tradycyjny salon z meblami kolonialnymi, nic nie sprawdzi się lepiej niż tradycyjne żyrandole, czyli lampy klasyczne i stylowe. Do tej pory zatem wyposażyliśmy się w główne źródło światła w salonie. Jednak to nie wszystko. Należy uwzględnić czy w salonie mamy też przestrzeń pełniącą funkcję jadalni. W takim wypadku nad stołem powinna na odpowiedniej wysokości wisieć proporcjonalna do powierzchni stołu lampa. Ponadto, zarówno do dekoracji, jak i w roli oświetlenia uzupełniającego, warto wyposażyć nasz salon w lampy podłogowe. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w doświetlaniu przestrzeni do relaksu w salonie. Taką przestrzenią będzie na przykład fotel, w którym zawsze czytamy książki, albo oglądamy telewizję. Ciepła, łagodna barwa światła powinna stworzyć przyjemną, kojącą atmosferę, a lampa stojąca pozwoli nie włączać głównego oświetlenia bez potrzeby – przecież marnotrawstwem byłoby włączanie całego żyrandola, by jedna osoba mogła poczytać książkę.

Poza tym – jakże przyjemnie czyta się w takim cichym półmroku, kiedy niczym jakiś pustelnik siedzimy sobie wygodnie w naszym fotelu, na wysepce przytulnego, ciepłego światła.