jeździk

Jaki rowerek lub jeździk wybrać dla dziecka

Specjaliści od wychowywania dzieci, pediatrzy, psychologowie ciągle debatują jaki wiek jest najlepszy, by rowerki dla dzieci były dobrym prezentem na przykład na urodziny.

Jaki najlepszy rowerek wybrać dla dziecka?

jeździkCóż, optymalnym wiekiem na rozpoczęcie jazdy rowerem to trzy lata. Rowerek uczy dziecko koordynacji ruchowej, pozytywnie wpływa na jego kondycję, uczy go tego, że z aktywności fizycznej warto korzystać i daje mu mnóstwo radości. Na samym początku dobrze jest kupić dziecku jeździk, by obyło się z czymś co ma kółka. Kiedy dziecko powinno wsiąść na rowerek? W sklepach można znaleźć rowerki, które są dopasowane do nauki nawet półtorarocznych lub dwuletnich dzieci . Nie można go kupować na przysłowiowe oko. Należy wybrać się z dzieckiem do sklepu, by sami bylibyśmy w stanie stwierdzić czy jest on odpowiednio dobrany do potrzeb naszego dziecka. Należy pamiętać, że dziecko powinno stópkami dotykać ziemi, by w razie utraty równowagi mogło się na nich oprzeć. Ponadto dziecko powinno mieć możliwość bez przeszkód wejść na rower a także z niego zejść. Firma skip hop w ostatnim czasie wydała poradnik dla rodziców, w którym opisuje jak najlepiej dobrać rowerek. Czy te trzykołowe się sprawdzają? Tak, pod warunkiem, że rodzic dokładnie sprawdzi, czy rowerek jest stabilny. Ponadto należy pamiętać, by rowerek nie miał pedałów z przodu.

Rodzi to problem, ponieważ ten mały człowiek musi włożyć sporo siły, by wprawić w ruch tę wielką jak na jego możliwości maszynę. Czy brałeś pod uwagę rowerki biegowe? Świetnie sprawdzają się dla dzieci nawet dwuletnich.