waga

Jakie wagi samochodowe rozróżniamy.

Waga samochodowa jak sama nazwa wskazuje służy do pomiaru ciężaru pojazdów. Mogą to być zarówno samochody ciężarowe jak i samochodowe. Wyróżniamy trzy rodzaje nawierzchni stosowanych w urządzeniach pomiarowych tak jak wspomniane wagi samochodowe.

wagaPierwszym z nich jest beton. Wagi betonowe są wagami wykonanymi z betonu. Charakteryzują się niższą cenę oraz stosunkowo dobra trwałością. Ich udźwig maksymalny wynosi zazwyczaj około 100 ton. Kolejnym rodzajem wag są wagi samochodowe stalowe. Są one wykonane ze stali oraz składają się z kilku platform. Podobnie jak w przypadku wag betonowych charakteryzują się maksymalnym obciążeniem sięgającym do 100 ton. Ostatnim z rodzajów wag jest połączeniem wagi stalowej z betonową czyli wagi stalowo-betonowe. Są to wagi wykonane ze zbrojonej ramy (stalowej), która wylana została betonem. Są to najdroższe z wag a także charakteryzujące się najdłuższą żywotnością. Ich udźwig wynosi podobnie jak w przypadku pozostałych typów około 100 ton. Wszystkie trzy typy są to wagi platformowe. W zależności od preferencji mogą być to wagi wzniesione. Wszystko zależy od tego, do czego dokładnie będzie wykorzystywana oraz od wymagać klienta. Charakteryzują się one w praktycznie wszystkich przypadkach trzecią klasą dokładności czyli mają wahania pomiarowe w okolicach 20 kg i są oznaczone jako wagi handlowe. Posiadają także szeroki zakres temperatury pracy, który wynosi zazwyczaj od minus 30 do plus 40 stopni Celcjusza. Do zainstalowania takiej wagi nie musimy mieć pozwolenia budowlanego, a sam montaż nie jest trudny. Wystarczy wykonywać go starannie i zgodnie z instrukcją a waga samochodowa będzie się na pewno sprawowała poprawnie i nie wystąpią problemy pomiarowe czy też nie będzie ona zagrażała uszkodzeniu pojazdu, który się na niej znajdzie. Montaż wagi trwa zazwyczaj od jednego do kilku dni. Wszystko zależy od ilości osób w niego zaangażowanych.

Jak widać wagi samochodowe występują w kilku rodzajach i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wybór wagi zależy tylko od naszych osobistych preferencji i zasobności portfela.