zdrowa woda alkaliczna

Jesteś tym co pijesz – zdrowa woda alkaliczna?

Zdrowy styl życia – spotkaliście się kiedyś z tym pojęciem? Oczywiście, że tak. W tym momencie nie ma chyba takiej osoby, która nie słyszała by tej frazy nie tylko jeden raz, ale już niemal codziennie. Mówią o tym w porannych programach telewizyjnych, piszą w gazetach, portalach internetowych i na blogach.

Jakie korzyści daje zdrowa woda alkaliczna?

zdrowa woda alkaliczna

Najczęściej przekazywane nam informacje dotyczą sposobu odżywiania, ćwiczeń i uporządkowania naszej codziennej rutyny, by znaleźć czas przynajmniej na te siedem godzin snu. Zauważalną tendencją jest jednak przemilczanie kwestii wody, jaką codziennie wlewamy w siebie. Większość ludzi jest już świadoma, że nasz organizm w większości składa się z wody. Wiadomo też powszechnie, że w naszym ciele nieprzerwanie zachodzi proces podziału komórek. Stare umierają, a ich miejsce zajmują nowe. To sprawia, że musimy regularnie dostarczać wody do naszego organizmu. Warto wiedzieć, że zdrowa woda alkaliczna, która znajduje się na rynku jest właśnie dla niego. Co to takiego? Jest to woda o odpowiednim pH, które powinno wynosić mniej więcej siedem, a więc mieć odczyn zasadowy. Woda taka jest wytwarzana w procesie elektrolizy. Przeprowadzają ją specjalne urządzenia – jonizatory wody, które stały się w ostatnim czasie bardzo popularne w Ameryce i Europie. Jonizator wody zwiększa pH wody rozkładając zawarte w niej sole na kationy metali i ujemne resztki kwasowe, takie jak siarka.Innymi słowy – rozdziela wodę kwaśną od wody zasadowej.

Dzięki temu zabiegowi, do naszego organizmu dostarczamy silnego przeciwutleniacza, a więc wpływamy na niego bardzo korzystnie. Przede wszystkim wykluczy to możliwość wystąpienia zakwaszenia organizmu. Jednak woda alkaliczna to również lepsze przyswajanie.